• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

TOP3 nõuannet koduomanikele: rõdu sisustamine Eesti kliimas

rõdude-sisustamine-eesti-kliimas

Kui ideaalsetes tingimustes võib olla rõdude sisustamine tõeliselt nauditav loominguline väljund, siis võimaluste piiratus toob kaasa mitmeid probleeme. Kõige suuremaks probleemiks just Põhjamaades on muutlik ilm ja temperatuur terve aasta lõikes. Näiteks, suvise perioodi jaoks soetatud mööbel ei ole sademete ja temperatuuri tõttu enam sobilik talviseks kasutuseks. Lisaks mööblile jääb ju tegelikult terve rõdu pind kasutult seisma. Selles artiklis räägime suurepärasest süsteemist, mille abil on võimalik muuta oma rõdu sademete vabaks aasta läbi. Tänu Malmerk Klaasiumi rõduklaaside süsteemile on rõdu kujundamine lihtsam ja soodsam. Samuti pakume selles artiklis välja “kastist väljas” lahendusi ja jagame inspiratsiooni rõdu sisustamisel.

1. Rõdude kinniehitamine pakub kvaliteetset kaitset rõdumööblile ja sealsele pinnale

rõdu-kui-avar-kodukontor

Malmerk Klaasiumi CE-sertifikaadiga rõduklaaside süsteem kaitseb rõdu pinda ja sealset mööblit suurema vihma, lume, tuule ja ka tolmu eest. Selline kaitse eemaldab rõdude sisustamisel mitmeid probleeme. Näiteks ei ole kehva suusailma saabudes vaja mööblit ja muid dekoratiivesemeid rõdu pealt sooja ja kuiva hoiustamisruumi viia. Samuti kaob rõduklaaside kasuks otsustades vajadus selle spetsiaalse lisaruumi järele. Veelgi rohkem võidavad rõdude klaasimisest kortermaja omanikud suurlinnades, kelle rõdu asub maantee või muu mürarikkas paiga läheduses. Rõdude kinniehitamine on ennast tõestanud lahendus müra tõkestamisel (Malmerk Klaasiumi mõõdistused andsid tulemuseks tänavamüra vähenemise ligi 10 – 14 dB võrra).

2. Rõdu + kodukontor = rõdukontor

Praeguse ülemaailmse epideemia ajastul on väga paljud tööandjad suunanud oma töötajad kodukontorisse. Kui algselt võib tunduda kodukontoris töötamine mugava ja meeldivana, siis pikema aja jooksul võib tekitada liigne mugavus aga mitmeid probleeme. Suurimaks probleemiks on kehvasti optimeeritud kodukontor – halb valgus või vale kõrgusega laud mõjutab motivatsiooni ja füüsilist tervist. Mitmete uuringute tulemused näitavad, et kõige olulisemaks peetakse kvaliteetse töökoha juures puhast õhku ja naturaalset valgust. Nende tähtsate tingimuste tagamiseks pakub Malmerk Klaasium välja huvitava lahenduse – sea oma kodukontor üles avara vaate ja värske õhuga rõdule. Rõdu kujundamine kontoripinnaksvõib aidata kaasa produktiivsusele ja stressi maandamisele. Rõduklaasid kaitsevad kodukontori töötajat liigse tuule ja vihma eest kuid samas ei blokeeri naturaalset valgust ja meeldivat avarust. 

3. Rõdu on suurepärane paik taimede kasvatamiseks

rõdude-kujundamine-tallinnas

Rõduköögiviljade kasvatamine ei ole sugugi keeruline – neid on võimalik edukalt kasvatada näiteks kastides, suurtes pottides ning kasvõi plekkämbrites. Suurt populaarsust on kogunud amplitomatite kasvatamine rõdu pinnal. Taimede eest hoolitsemine ja taimne rohelus mõjub rahustavana. Samuti on levinud rõduköögiviljadeks näiteks tsillikaunad. Rõdu kinniehitamine aitab kaasa ka taimede kasvatamisele rõdu pinnal – taimed on kaitstud liigse tuule või isegi tormi eest.

On aeg mõelda kastist välja ning luua midagi tõeliselt ägedat. Kaunilt kujundatud avar rõdu ei paku silmailu vaid kodust seest poolt. Tegelikult on rõdu ka väljast poolt vaadates üks esimesi elemente, mis hoone puhul silma jääb. Rõdu maitsekas sisustamine annab oma panuse ka linnapildi ilusaks muutmisel. Malmerk Klaasium pakutavad rõduklaasid muudavad rõdu sisustamise mugavamaks ja odavamaks.

Kui oled otsustanud rõdu klaasimise kasuks – saada meile päring oma rõdutüübi või mõõtudega ja meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.
Loe lisaks: Kuidas kujunevad nii rõdu- ja terrassiklaaside hinnad

Tagasi