Aiapaviljon ja talveaed – elegantne varjualune muutliku ilmastiku eest
Aiapaviljonid ja talveaiad on üha enam populaarsust koguvad väikeehitised. Põhiliselt kasutatakse neid taimede kasvatamiseks ning vaba aja veetmiseks. Oma sarnasest välimusest hoolimata, ei ole aga need kaks terminit päris samatähenduslikud. Kui talveaed on traditsiooniliselt hoone küljes olev juurdeehitis, siis aiapaviljon on täielikult eraldiseisev rajatis. Malmerk Klaasium pakub nende mõlema eriliigi täislahendust. Aiapaviljonide ja talveaedade ehitamine sai alguse juba 17. sajandi teisel poolel, kui Euroopa aadlitel tekkis soov kasvatada heitliku ilmastikuga piirkonnas troopilisi ja subtroopilisi taimi. Peagi aga leidsid värskelt rajatud gooti või klassikalises stiilis varjualused kasutust hoopis hoone lisapinnana. Tehnika ja uute materjalide arenguga on muutunud selle hubase ning õhulise varjualuse ehitamine lihtsamaks ning mugavamaks.
Suurepärane koht nii puhkamiseks kui ka taimede kasvatamiseks.
Lisaks klassikalistele kasvuhoones kasvavatele köögiviljade nagu tomat, kurk, paprika või tšilli on talveaed või klaasist paviljon soojal perioodil enam kui sobilik ka troopiliste taimede kasvatamiseks. Väga populaarseks valikuks talveaedade kujundamisel on osutunud draakonipuud ja palmid. Nimelt on nad suured, kergesti hooldatavad ja oma olemuselt eksootilised. Seda laadi rohelus klaasitud talveaias loob vägagi rahustava keskkonna. Hubane ja troopiline aed on suurepärane koht mõnusate aiapidude korraldamiseks, lugemiseks, lastega mängimiseks või miks mitte isegi mediteerimiseks. Kvaliteetselt projekteeritud ja ehitatud talveaed tõstab hoone väärtust ja näeb luksuslik välja. Lisaks elegantsele väljanägemisele, pakub klaasitud talveaed hoonele kaitset tuule ning vihma eest. Samuti tõstab klaasitud talveaed maja soojapidavust.
Tehnilised andmed
Malmerk Klaasiumi talveaiad on erilised just seetõttu, et klaasist seinade ehitusel kasutame avatavaid terrassiklaase. Võimalik on paigaldada nii raamidega, kui ka ilma raamideta süsteemi. Raamideta süsteem sobib paremini minimalismi austavale inimesele, sest tulemus jääb õhuline ja avar. Raamidega süsteem lisab aga klaasist seintele modernse karakteri. Mõlema süsteemi suureks eeliseks on võimalus soovi korral oma talveaed täielikult avada (loe mõlema süsteemi kohta täpsemalt siit).
Meie pakutava talveaia raamkonstruktsioon on valmistatud kas 50×50, 100×50, 150×50 või 200×50 mm paksusest alumiinium-nelikanttorudest. Viimistluseks kasutame RAL kataloogi alusel pulbervärvi. Kogu konstruktsioon valmistatakse tehases ette ja objektil kohapeal tegeleme vaid komplekteerimisega.
Plastikust katus või klaasist katus?
Meie paviljonid ning talveaiad on varustatud kas plastikust või klaasist katusega. Kummalgi süsteemil on oma eelised.
Plastikkatusega talveaed
Plastikust katuse eeliseks on peamiselt see, et ta on aluspinna kvaliteedi suhtes vähem nõudlik. Plastikust lahendust on võimalik paigaldada ilma spetsiaalsete profiilideta otse katuse pinnale. Seda tüüpi katuse puhul on kattematerjaliks enamasti 16 mm paksune PC-kihtplastik. Samuti on plastikust katusel lai värvivalik. Plastikkattega varikatus on suuresti oma populaarsuse leidnud just soodsama hinna tõttu.
Klaaskatusega talveaed
Kuigi plastikust katusega lahendus on natuke soodsam, siis klaaskatus on jälle vastupidavam ja kauakestvam. Klaasi toestatakse kolmest küljest ning esimene serv jäetakse lahtiseks. Talveaia katuse veekindluse tagamiseks kleebitakse liitekohtadele spetsiaalne butüültihend. Küljeprofiilid ja seinaühendused katame üldjuhul katteplekkidega.
Seega kui Sul on plaanis talveaia ehitus, siis võta meiega ühendust! Ühendust soovitame võtta pigem varajases faasis siis saame nõu ja jõuga abiks olla! Aitame Sul nii planeerida kui teostada terrassi ehitust.