• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Kaasaegne rõdupiire tagab ohutuse ja kaunistab maja

Ülemiste Keskus

Eesti kliimas, kus sajab palju vihma ja talvel lund, peavad rõdud majast väljaulatuva osana olema tugevad ja vastupidavad. Nõukogude ajal kasutati paneelmajades rõdupiirete ehitamisel palju rasket eterniiti ja tavaliselt oli rõdupiire fassaadi külge justkui kleebitud. Aastakümnetega on ühendused kulunud ning sellised kontrollimata rõdud ohtlikuks muutunud. Alla kukkudes võib rõdupiire vigastada nii lodžal kui ka maja kõrval viibivaid inimesi, mistõttu peaks kõik sellised vanema aja rõdud laskma spetsialistil üle vaadata ja võimalusel uued rõdupiirded paigaldama.

Rõdupiire lase vahetada spetsialistil

Kui korteriühistu ei saa ühiselt rõdupiirete vahetamise osas kokkuleppele, võib tekkida soov iseseisvalt rõdu renoveerida. Ilma tõstuki või kogenud töömeeste abita võib selline töö aga ohtlik olla nii sulle kui ka lähedalseisjatele. Samuti võib kehvasti paigaldatud rõdupiire toetumisel lahti tulla. Et seda ei juhtuks, kasuta kindlasti spetsialistide abi. Nii saad muretult rõdul aega veeta ja vaadete nautimiseks piirdele nõjatuda.

Uut piiret paigaldades vaata üle ka rõdu konstruktsioon

Koos rõdupiirde väljavahetamisega tasub üle vaadata kogu rõdu konstruktsioon. Näiteks on ohtlikud ka aastakümneid tagasi paigaldatud betoonist väga rasked varikatused, mille kinnitused samamoodi aja jooksul amortiseeruvad. Kahjustused võivad olla veelgi suuremad, kui rõdu pole ülevalt kaetud ja sinna pääseb vihmavesi ning lumi, mille mõjul hakkavad metallist kinnitused roostetama ja nende vastupidavus väheneb. Kui tellid rõdule uue piirde, varikatuse ning klaasid korraga, säästad kokkuvõttes nii aega kui ka raha.

Klaasist rõdupiire on kerge ja kaasaegne

Uue läbipaistva rõdupiirdega jõuab tuppa rohkem valgust ja välja on parem vaade. Samuti on klaas betoonist ja eterniidist kergem, mistõttu on see lahendus turvalisem ning seda on hõlpsam paigaldada. Tellida saad erinevat tüüpi, värvi ja tooni klaasi, sealhulgas mustriga lahendusi. Alumiiniumprofiilid peavad vastu ka kehvemates ilmastikutingimustes ning neidki on võimalik erinevate värvidega katta ja nii rõdu stiilseks ja sinu soovidele vastavaks kujundada.

Tule tutvu näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist!

Tagasi