• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Kas ja miks paigaldada rõduklaasid?

Raamideta rõduklaasid Eestis

Hubane rõdu on paljude korteriomanike unistus, et seal soojadel suvehommikutel kohvi nautida ja õhtutel päikeseloojangut imetleda. Meie põhjamaine kliima aga ei tee selle unistusega sageli koostööd. Kui õhtud on jahedad või taevast sajab lörtsi, on rõduklaasid universaalne lahendus, mis laseb sul ka viletsama ilmaga oma hubast rõdu nautida. Et paigaldatav rõduklaas sobiks sinu rõdu omadustega ning et oleksid tulemusega rahul, on mitmeid nüansse, millega arvestada. Sagedased on küsimused: kui ilmastikukindel on rõduklaaside lahendus, milline on rõduklaaside hind, ning kuidas klaase hooldada.

Rõduklaas ja selle eelised

Rõdu klaasimine on muutumas üha populaarsemaks selle mitmete eeliste tõttu. Uusarendustele planeeritakse klaasrõdu sageli juba projekteerimise faasis sisse, kuid ka 70ndatel ehitatud paneelmajade elanikud soovivad üha enam mugavat kinniehitatud rõdu. Viimase puhul toimub rõduklaaside paigaldus sageli maja fassaaditööde käigus kõigi korterite rõdudele korraga. Kuid igal korteriomanikul on ka eraldi võimalik rõdu klaasimine ette võtta. Sel juhul on soovitatav kooskõlastada korteriühistu või haldajaga, kelle jaoks on tõenäoliselt oluline, et sinu rõdu “eripära” sobituks fassaadi üldmuljega. Seetõttu on parim valik neutraalse väljanägemisega raamivabad rõduklaasid.

Raamideta rõduklaasid Tallinnas


Peamine põhjus rõduklaaside populaarsuse taga on rõduomanikele ilmselge – rõduklaas muudab rõdu kasutatavaks aastaringselt ning lisab sinu kodule justkui väikese lisaruumi. Rõdumööbel võib ka talvel püsida omal kohal ning pole tarvis muretseda selle hoiustamise pärast. Oluline on märkida, et klaasitud rõdu ei ole hermeetiline süsteem ning sellest ei saa sama sooja ruumi kui sinu siseruumid. Sellegipoolest tõstab see sinu kodu soojapidavust ning vähendab mürataset, eriti kui paigaldada paneelide vahele rõduklaaside tihendid. Esimese korruse elanikud tunnetavad tõenäoliselt ka suuremat turvatunnet, kuna rõduklaas muudab rõdu kaudu sissemurdmise äärmiselt keeruliseks. Kõike eelnevat arvesse võttes, tõstab klaasitud rõdu sinu kinnisvara väärtust.

Rõduklaas, selle hind ja hooldus

Kui oled teinud otsuse, et soovid paigaldada oma rõdule klaasid, tehakse sulle esmase info põhjal hinnaindikatsioon. Kui hinnaindikatsiooni on vastuvõetav, siis seejärel saadetakse meister, kes rõdu üle mõõdab ning alles siis kujuneb lõplik rõduklaasi hind. Rõduklaaside hinnad sõltuvad väga mitmetest teguritest. Näiteks faktor, mille peale sageli ei osata mõelda, on piisavalt tugeva kinnituskoha olemasolu. Selle puudumisel võib lõplik hinnapakkumine algsest tuntaval määral erineda. Algset hinnaindikatsiooni võivad muuta ka vajaminevad lisamaterjalid nagu torud, vinklid, liistud jne.  Tegemist on seega n-ö rätsepatööga ning ilma objekti nägemata on täpset hinda väga keeruline välja tuua.

Raamideta rõduklaasid liiguvad metallist horisontaalsetel profiilidel rullikute abil ning neid saab seina äärde mugavalt kokku lükata nagu voldikut. Seega säilib sul valik, kas soovid, et sinu rõdu oleks parasjagu avatud või kinnises asendis. Tänu voltimisvõimalusele on rõduklaaside hooldus lihtne. Sisemisi klaase saad pesta suletud asendis ning välimisi klaase sissepoole pööratult. Pesemiseks sobivad kõik kodused klaasipuhastusvahendid. Oluline on meeles pidada, et puhastamist vajavad ka profiilid, ehk metallist konstruktsioonid, mille abil klaasid kinnituvad. Rõduklaasid on rõduomanikest linnainimestele mugav süsteem ning murevaba lahendus, kui teenust pakuvad aastatepikkuse kogemusega professionaalid. Malmerk Klaasium pakub rõduklaasidele ka 2-aastast garantiiperioodi, tänu millele võid kindel olla süsteemi kõrges kvaliteedis.

Tagasi