• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Kasulik info – Rõduklaaside tihendid

Rõduklaaside süsteem on tõhus ja mugav lahendus oma rõdu pinna ja sealse mööbli kaitsmiseks liigsete sademete, mustuse ja tugeva tuule eest. Suurimaks eeliseks on rõduklaasidel nende praktilisus – klaasitud rõdud on vastupidiselt avatud rõdudele kasutatavad terve aasta läbi. Samuti saab suvise perioodi saabudes lihtsa vaevaga klaasitud rõdu täies ulatuses avada. Malmerk Klaasium rõduklaaside standardpakkumine sisaldab aga ka klaaside vahele ning klaasi ja seina vahele paigaldamiseks spetsiaalseid tihendeid. Rõduklaaside tihendid pakuvad veelgi enam kaitset tugevate sademete ja tuulepuhangute eest.

Vahe- ja otsatihendid hoiavad eemale suuremad sademed ja tuule

Rõduklaasi-tihendid

Rõduklaasideks on kasutusel vaid karastatud klaasid ning nende eripära on just erakordne tugevus. Meie poolt toodetud rõduklaase on katsetatud koguni tuulekiirusega 55m/s ning karastatud klaas pidas sellele suurepäraselt vastu. Rõduklaasid võivad suurema tormi ajal tekitada mõningast heli ning klaaside vahelistest piludest võib sattuda tugeva vihma korral rõdule minimaalselt vett. Spetsiaalsete otsa- ja vahetihendite kasutamine klaaside vahel ja seinte ning klaaside vahel aitab summutada heli ja hoida eemale sademeid. Suveperioodiks võib tihendid klaaside vahelt ära võtta, et pikendada nende eluiga, mida võib UV-kiirgus vähendada. Kui tihendid muutuvad hapraks ja kollaseks, siis saab need parema visuaalse väljanägemise jaoks välja vahetada.

Kindlasti ei tasu kasutada rõduklaaside tihenditena koduseid vahendeid. Ebasobivate mõõtmetega toodete või vahendite paigaldamisel rõduklaaside vahele võivad klaasid liigse surve tagajärjel paigalt nihkuda. Samuti võib koduste lahenduste kasutamine rikkuda ära ühtse ja elegantse disaini. 

Tihendite vahetamisel või paigaldamisel on Malmerk Klaasium esindusest saadaval spetsiaalsed otsa- ja vahetihendid. Samad tihendid on kasutusel ka raamideta klaasitud verandadel ja talveadades. Vahetihendite info ja päring: siit.

Kvaliteetsed rõduklaasid muudavad elu mugavamaks

Rõduklaaside-tihendid

Malmerk Klaasium rõduklaasid on investeering iseenda mugavusse. Täies ulatuses avatavad klaasid loovad meie ellu praktilisust ning tekitavad juurde väärtuslikku lisaruumi. 

 • Klaasitud rõdu saab aasta läbi kasutada. Kahjuks avatud rõdude puhul kaob talvise perioodi saabudes võimalus rõdu kasutamiseks. Liigne lume- või lörtsisadu muudab rõdul viibimise niiskeks ja ebamugavaks. Klaasitud rõdu aga pakub efektiivset kaitset ebameeldiva ilmastiku eest ning muudab rõdu pinna kasutatavaks ka hooajavälisel ajal;
 • Vähendab mürataset suurlinnades. Klaasitud rõdu sobib eriti hästi suurema asustusega piirkondades, kus liigne linna- või liiklusmüra võib häirida mõnusat rõdul viibimist. Meie mõõdistuste kohaselt aitavad rõduklaasid tõkestada müra kuni 10 – 14 dB võrra;
 • Klaasitud rõdu tõstab hoone või korteri väärtust. Rõduklaaside modernne väljanägemine aitab tõsta teie investeeringu väärtust. Korralik ja uuenduslik hoone välisfassaad on väga suureks hinna kujundajaks. 

Kui Sinu unistuseks on elegantne klaasitud rõdu või hoopis hubane talveaed – saada meile päring ning meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.

Tagasi