• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Klaasimissüsteemid rõdu ja terassi klaasimiseks

Klaasimise all mõeldakse üldiselt rõdu või terrassi klaasiga katmist. Klaasimine pakub kaitset Eesti heitlikule ilmastikule ning muudab rõdu või terrassi aastaringselt kasutatavaks. Klaasitud ala kaitseb fassaadi, tõstab kodu soojapidavust, muudab rõdu turvalisemaks, kaitseb müra eest ning hoiab eemale prahi kuhjumise. Klaasimine on efektiivne viis saada juurde rohkem kasulikku pinda ning tõsta kodu väärtust.

Rõdu klaasimine

Rõdu klaasimine on populaarne kortermajades, kus privaatsust on vähem ning tänavamüra suurte magistraalide ääres häiriv. Klaasitud rõdu pikendab hoone eluiga ja kaitseb välisfassaadi sademete eest. Samuti kasutatakse rõdu klaasimist soojuskulude vähendamiseks ning turvalisuse lisamiseks. Klaasitud rõdule on võimalik sisse seada mõnus istumisnurgake, paigutada rõdule mööblit ning hoiustada esemeid.

Tänapäevased rõdu klaasid on ilma vertikaalprofiilideta klaasimissüsteemid, kus klaasid liiguvad horisontaalselt alumiiniumprofiilide vahel. Rõduklaasid avanevad raamatulehena sissepoole ning võimaldavad rõdu avada täies ulatuses. Selline klaasimine on esteetilise välimusega ega riku hoone välisilmet.

Terrassi klaasimine

Terrassi klaasimine on efektiivne võimalus pikendada lühikest suve ja terrassi kasutamise aega. Küttesüsteemi lisamisel on terrassi võimalik kasutada aastaringselt. Sageli ühendatakse terrass klaasimise abil elumajaga, mis toob looduse eluruumidele lähemale.

Terrassi klaasimisel kasutatakse raamiga või raamideta klaasitust. Raamiga klaasistus koosneb alumiiniumprofiilidest ja nende sisse sulandatud klaasist. Raamideta klaasistuse puhul puuduvad alumiiniumkarkassid. Selliseid terrassi klaase saab kasutada ka kumerate nurkade klaasimisel ning terrassi saab tervikuna avada.

Klaasimisel kasutatakse vaid tugevat karastatud või lamineeritud klaasi. Saadaval on lai toonivalik ning klaasi on võimalik teha erinevaid mustreid.

Klaasimine on  suurepärane võimalus muuta rõdu või terrass aastaringselt kasutatavaks. Tänapäevased klaasimissüsteemid on ilma raamideta või elegantsete alumiiniumprofiilidega, mis ei riku hoone välisilmet ning fassaad jääb muutmata.

Küsi rohkem infot klaasimise kohta Malmerk Klaasiumi spetsialistidelt!

Tagasi