• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Kuidas toimub rõduklaaside valmistamine ja paigaldamine?

Rõduklaaside valmistamineRõdu klaasimine muudab rõdu aastaringselt kasutatavaks, tõstab maja soojapidavust ja vähendab tuppa kostuvat tänavamüra. Klaasid on praktiline lahendus, sest need ei riku maja fassaadi ning need on soovi korral võimalik täies mahus eest ära lükata nii saad rõdu ka lahtiselt kasutada.

Rõduklaaside tellimine ja valmistamine

Kui oleme saanud rõduklaaside hinnapäringu, siis saadame kliendile hiljemalt 2-3 tööpäeva jooksul hinnapakkumise. Kui kliendile esmane hinnapakkumine sobib, siis võtame kliendiga ühendust ning lepime kokku sobiva aja, millal saab projektijuht rõdu vaatama ja mõõtma tulla. Pärast mõõtmisi saadame kliendile veel korrigeeritud hinnapakkumise, mille kinnitamise järel sõlmime lepingu. Pärast allkirjastatud lepingu tagastamist ning 50%-lise ettemaksu laekumist, lähevad klaasid tootmisesse.

Iga rõdu on individuaalne, ehk tegemist ei ole valmistootega, mis seisaks laos ja mille saaks kiirelt paigaldada. Kõik klaasid tehakse vastavalt rõdule, kuna tegu on karastatud klaasiga, mida ei ole võimalik hiljem töödelda. Mõned päevad enne rõduklaaside lõplikku valmimist, võtame kliendiga uuesti ühendust, et leppida kokku täpne paigaldusaeg. Rõdu klaaside paigaldamine võtab tavarõdu (ca 3m2 lodža) puhul aega harilikult 3-4 tundi.

Milliseid materjale rõduklaaside valmistamisel kasutatakse?

Raamideta rõduklaaside süsteemi all ja üleval on alumiiniumprofiilid ning nende vahel liiguvad rullikutega ühekordsed klaasid. Klaasid on 6-, 8- või 10-millimeetrise läbimõõduga ning neil on lihvitud servad. Kasutatud ei ole vertikaalseid profiile st klaasid ei ole ümbritsetud neljast küljest raamidega. Materjalid on ilmastikukindlad, hästi vastupidavad, lihtsasti hooldatavad ja läbinud turvalisustestid.

Karastatud klaas on tavalisest klaasist mitu korda tugevam. Malmerk Klaasiumi rõduklaase on testitud tuulekiirusega 55 m/s. Tormi ajal on tuule kiiruseks umbes 20-30 m/s ning Eesti rekord 48 m/s pärineb mitmekümne aasta tagant. Seega ei tasu muretseda, et tugev tuul klaasitud rõdule liiga teeks.

Tootele pakume kaasa ka tihendeid klaaside vahele ja klaasi otsatihendeid, mis tagavad veelgi parema tuule- ja vihmakindluse ning vähendavad väljast kostuvat müra. Need on soovitav aga suvel eemaldada, sest pikaajaline otsene päikevalgus võib tihendeid kahjustada.

Vali sobivad värvid ja toonid

Tellida saad erinevat värvi ja tooni klaase ning profiile. Profiilide standardtoonid on valge, tumepruun ja helehall. RAL-kataloogi alusel saad valida ka teisi värve. Rõduklaaside valikus on kirgas klaas ja toonklaas (pronksikarva või hallikas).

Kui sul tekkis rõduklaaside valmistamise või paigaldamise kohta veel küsimusi, võta ühendust meie spetsialistidega. Tule tutvu ka näidistega meie kontorites Tallinnas ja Tartus või küsi personaalset pakkumist!

Tagasi