• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240

Kasutusjuhend

SAMM 1

1320232647Avatavate rõduklaaside süsteem koosneb ühest ülemisest ja alumisest alumiiniumjuhtprofiilist ning karastatud klaasidest, mille küljes on rullikud. Rullikute ja profiilide konstruktsioon võimaldab profiilide vahel klaase üksteise järel liigutada.

Esimese klaasi avamiseks tuleb vabastada ühe käega alumine riiv ja teise käega avada üleval asuv laste turvalukk, tõmmates selle küljes rippuvat nööri allapoole, mille tulemusena avaneb äärmine klaas 90 kraadi sissepoole. Esimest klaasi on võimalik fikseerida ka kahte tuulutusasendisse, vabastades nööri esimese või teise ava kohal.

1320232646SAMM 2

Järgmise klaasi saab liigutada esimese klaasi asemele ja pöörata jälle 90 kraadi sissepoole. Jõudu klaaside liigutamisel ei tohi rakendada. (Juhul kui klaasid ei liigu sujuvalt või ei liigu üldse, tuleks teostada rõduklaaside hooldus meie hooldusmeeskonna poolt).

Klaasi küljes olev ülemine ja alumine rullik väljuvad profiilidest läbi seal olevate sisselõigete. Samamoodi avanevad rõdul kõik sh üle nurga liikuvad klaasid.

1320232645SAMM 3

Lõpptulemusena saab rõduklaasid nagu raamatulehed avada sissepoole seina äärde ja kogu rõdu on tervikuna avatud. Klaasi(de) avamisel tuleb klaasid fikseerida reeglina seinakummi abil (erandjuhtudel on see kinnitus laes või alumise profiili küljes).

Rõdu sulgemisel tuleb kõik klaasid oma kohale tagasi liigutada ja oluline on sulgeda ka alalukk (riivlukk).

NB! Kodust lahkudes tuleb klaasid suletud asendisse liigutada ja sulgeda alumine riivlukk.

1320232644Hooldusjuhend

Klaase on hõlbus pesta seestpoolt, kui nad on suletud asendis ja väljastpoolt, kui nad on 90 kraadi sissepoole pööratud. Klaase võib pesta kõigi koduste klaasipuhastusvahenditega.

Alumise profiili sisemust tuleks vähemalt kord aastas puhastada sinna kogunenud prahist ja tolmust. Väljastpoolt hooldamiseks piisab profiilide pesemisest niiske lapiga.

Alumisse profiili sattuv vesi juhitakse profiilist välja läbi profiili tehtud veeaukude.

On paratamatu, et kogu vett ei ole võimalik profiilist läbi aukude eemaldada, kuid profiili jääva vee hulk on nii väike, et see rõduklaaside kasutusmugavust ja funktsionaalsust ei muuda.

Rõduklaaside kasutus- ja hooldusjuhend PDF