• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõdu remont – 4 head nippi ja nõuannet

Rõdu renoveerimine ja remont on suur töö, mille käigus tuleb detailsusteni läbi mõelda iga aspekt – eelarve, materjalid, värvid, uksed, tihendid, piirded, klaasid ning suurem paneelmaja rõdude renoveerimine nõuab üldjuhul ka ühist keelt kogu korteriühistuga. Selles artiklis avaldame mitu klassikalist kui uudset ideed rõdu remontimisel. Loodame, et leiate siit mõne toreda mõtte, et kogu rõdu remont läheks sujuvamalt ja meeldivamalt.

1. Üheksa korda mõtle, üks kord tegutse

See punkt võib tunduda algselt ka iseenesest mõistetavana, kuid soovime seda mõtet veelkord korrata. Esmalt tulekski põhjalikult mõelda läbi kõik teie rõdu poolt pakutavad võimalused ning alles siis otsustada, millisest neist soovite kinni haarata. Rõdu, kui lihtsalt hea ja avara vaatega õueruum peidab endas tegelikult veel mitmeid praktilisi võimalusi – näiteks ilusa ilmaga on rõdu suurepärane paik jooga või meditatsiooniga tegelemiseks. Klaasitud rõdude omanikel avaneb aga super võimalus kasutada rõdu pinda hoopis hea vaatega, avara ja värske õhuga kodukontorina (loe rohkem siit). Selle imelise õueruumi võimalused piirnevad tegelikult vaid iseenda loomingulisuses. Kui olete jõudnud päriselt selgusele, mis eesmärki teie uus rõdu saaks täita, võib alustada praktiliste küsimuste lahendamisega – disain, materjalid, rõdumööbel, värv ja kõik muud vajaminevad detailid.

2. Rõdude remont – mõtle pikemas perspektiivis

Peamised põhjused, miks rõdu põrand, seinad ning sealne mööbel kahjustada saavad on temperatuuri suur kõikumine, tugev tuul ja eelkõige liigne niiskus. Vältimaks suuremaid remonditöid ka tulevikus, oleks mõistlik astuda samm tagasi ja mõelda hoopis, kuidas saaksime oma rõdu nende kahjulike tegurite eest kaitsta. Suurepärane kaitse teie rõdule, sealsetele pindadele, mööblile ja ka inimestele on rõdu klaasimine – Malmerk Klaasium CE-sertifikaadiga pärjatud rõduklaasimissüsteem pakub efektiivset kaitset tugevama tuule ja vihmasaju eest. Samuti on meie süsteemi suureks eeliseks see, et soovi korral on võimalik klaasitud rõdu tööriistavabalt ja kerge vaevaga avada. Tulemuseks on dünaamiline rõdulahendus, mida on võimalik kasutada meie kliimas ka hooajavälisel ajal.

Vaata videost, et kui lihtne on rõduklaase avada: https://www.youtube.com/watch?v=KPbg3zUw0nI

3. Kasuta visualiseerimise tööriistu

rõduklaasid-hoone-väärtus

Tänapäeva digitaalne maailm pakub ehitusdisaineritele lõputul hulgal võimalusi. Täiesti võimalik on lihtsa vaevaga luua realistlik digitaalne 3D ruum, mis annab suurepärase visuaalse nägemuse juba enne reaalse ehitustöö algust. Lisaks spetsialistidele mõeldud keerukamatele programmidele on täitsa saadaval ka lihtsad tööriistad, mis pakuvad lõputul hulgal võimalusi. Katsetada saab erinevate materjalide ja mööbliga. Soovitame omaltpoolt kasutada online-põhiseid rakendusi nagu Homestyler või Room Planner app

4. Väliskest on oluline

Varasemalt mainitud rõduklaasidel on lisaks rõdu pinna kaitsmisele veel üks suur eelis. Nimelt lisavad kvaliteetsed rõdupiirded või -klaasid hoone välisfassaadile luksuslikku olemust. Hoone korralik ja modernne välisfassaad on ka ühtlasi üks suuremaid hinnakujundajaid. Malmerk Klaasium pakub rõduklaase erinevates toonides ja värvides. PLevinumad toonid, milles profiile värvitakse on valge, must, tumepruun ja tumehall, kuid RAL-kataloogi alusel on võimalik valida kõikivõimalikke teisi värve. Klaasiga kaetud hoone muudab linnapilti modernsemaks ja avaramaks. 

Rõduklaaside hind koos paigaldamisega kujuneb personaalselt vastavalt projekti suurusele ja keerukusele. Kui oled otsustanud rõdu klaasimise kasuks – saada meile päring oma rõdutüübi ja mõõtudega ning meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.

Tagasi