• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõdud, klaasid ja päringud – mis on oluline?

Oled jõudnud otsusele, et paigaldad uued rõduklaasid, ja soovid esitada päringu. Mida on seda esitades vaja teada, et vastus tuleks võimalikult kiire ja täpne? Ka kõige tüüpilisemad rõdud võivad olla teatava eripäraga, seetõttu toome välja mõned punktid, mida päringuvormi lahtreid täites meeles pidada.

Eramaja või kortermaja?

Eramaja rõdudKa eramajade rõdusid klaasitakse, kuigi harvemini kui kortermajade omi. Et päringu protsess oleks kiirem ja ka täpsem, on vormis vaja välja tuua mõlemat tüüpi maja jaoks paar lisa.

Näiteks on olemas asukoha lahter, kuhu osad kliendid panevad kirja ainult piirkonna. Targem oleks täpsustada aadress, et saaksime Google Streetview kaudu aimu, millist tüüpi rõdud kortermajal on või kas meile hakkab juba silma olulisi eripärasid eramu puhul.

Foto lisamine pole nii oluline standardse kortermaja rõdu puhul. Kui sa pole nii kindel, võid siiski mõne kaasa panna. Kindlasti tasub seda teha eramute ja uuemate kortermajade puhul, et hinnapakkumine vastaks kõikidele detailidele. Veendu selles, et fotol oleks selgelt näha olemasolevad piirded ja eripärad (kui neid on).

Mida arvab korteriühistu?

Kortermaja rõdud

Kui elad kortermajas ja mõlgutad mõtteid uutest rõduklaasidest või isegi -piiretest, siis paraku on vajalik ka naabrite arvamus. Vastavalt korteriühistu kokkulepetele peavad kõik kortermaja rõdud kas olema ühtsed (ehk siis kõik ühtemoodi ja töid teostatakse kollektiivselt) või vähemalt läheb töödeks vaja luba.

Päringut võib teha ka puhtalt hinnapakkumise saamiseks, küll aga kui mõtled lähiajal nende plaanide realiseerimisele, siis enne tasub uurida korteriühistu arvamust. Kes teab, äkki võib sinu initsiatiiv terve kortermaja korrastamise käiku lasta? Oleme eelnevalt pikemalt rääkinud ka sellest, miks tasub seda plaani koos ette võtta.

Loe lähemalt: „Rõduklaasid korteriühistu vaatevinklist”

NB! Eelnevalt klaasitud rõdud

Enne päringu tegemist ja võimalikult täpse vastuse saamiseks on vaja eelnevalt paigaldatud rõduklaasid ja nende raamistus eemaldada. Rõduklaaside mõõtusid ei saa võtta, kui vanad raamid on rõdul veel ees. Eemaldamise käigus võib ilmneda ka detaile, millega peame paigaldamise käigus kindlasti arvestama. Sellistel juhtudel tuleks arvestada, et rõdu jääb avatuks, kuni uued rõduklaasid on paigaldatud.

Kui vajad abi punkthaaval päringuvormi täitmisel, siis oleme ka selle jaoks koostanud täpsema juhise. Nii saame koos kiirendada protsessi ja teha võimalikult täpse hinnapakkumise!

Loe lähemalt: „Päringu tegemine – kuidas tagada kiirem suhtlus ja täpsem hinnapakkumine?”

Tagasi