• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassiklaasid lisavad luksust ja turvalisust

Kvaliteetsed terrassiklaasidPaljud meist teavad või isegi omavad vanu talukodusid, mis 20. sajandi alguses lausa häärberiteks muutusid. Baltisaksa mõis oli paljudele ideaaliks, mida kõige kergemini jäljendada sai just terrassiga. Nii said paljud kodud omale akendega õhulise ja valgusküllase suvetoa, või “klaastrepi”, mis tõi nii esinduslikkust kui ka mugavust.

Möödunud on aeg, aga terrass on jäänud, isegi populaarsemaks muutunud, sest enam pole tegemist vaid aadelkonna või lihtsalt jõukama rahva pärusmaaga. Levinud on avatud variandid ja neile, kel on aega selle eest hoolitsemiseks, on see päris hea lahendus. Siiski tasub taas püüda mõisalikku stiili ja eelistada klaasitud terrasse.

Varjupaik loodusjõudude eest

Terrassiklaaside eeliste üle oleme põhjalikult arutlenud ja kokkuvõtvalt võib öelda, et need ei tähenda ainult suurt säästu erinevate hoolduste ja kulude arvelt vaid ka pakuvad varju ja turvalist ruumi, näiteks ilmastikuolude eest.

Raamideta terrassiklaasidIsegi mõisaterrassidega tekkis aga mure – kuidas säilitada avarus ja samal ajal pakkuda varjupaika? Kui juba aknaid ette panna, siis miks mitte lihtsalt ehitada üks tavaline tuba? Tasakaal leiti, sest toona võeti viimast kõikidest võimalustest – terrass ehitati päikese poole, tagati vabam õhuvool kui toas ning avarust rõhutati akende rohkuse ja eredate toonidega.

Tänapäeval on terrassiklaasidega need võimalused viidud uuele tasemele. Olenemata sellest, kas need on raamitud või ilma, saab avada ja sulgeda vastavalt soovile. Terrassi mõte on alati olnud nautida värsket õhku, samal ajal säilitades kontrolli oma keskkonna üle. Kui vanasti võis palavusest või külmast ainult ukse või aknaruuduga jännata, on nüüd see kontroll veelgi suurem.

Täiendab maja üldmuljet

Juba mõisaajal oli terrass loomulikuks jätkuks või kaaslaseks majale, nii-öelda sillaks looduse ja kodu vahel. Taas võib öelda, et siis oli selle õige tunnetuse tabamine keerukam, sest konstruktsioon pidi jääma nii vabaks kui ka sobima maja fassaadiga.

Terrassiklaasid aga sobituvad igasuguse majaga, ei domineeri ega liigselt isoleeri. Seega, häärberite ajal leitud ideid on tänapäeval igati täiustatud. Terrass pole enam tänapäeval kättesaamatu luksus, küll aga saab seda veelgi rõhutada ja samas olla praktiline. Nii et miks mitte mõelda sellest võimalusest, tulla Tallinnasse või Tartusse ja leida endale sobivaim lahendus?

Tagasi