• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Varikatus pakub kaitset nii vihma kui ka lume eest

Varikatus on hea lahendus trepikodade ja sissekäikude juures, pakkudes tõhusat kaitset nii vihma kui ka lume eest. Varikatuseid saab paigaldada ka rõdude ja terrasside kohale. Lisaks kaitsvale efektile suurendab varikatus nii välisukse kui rõdu turvalisust ja kasutusmugavust.

Varikatus vähendab niiskust rõdul

Meie kliimas tuleb paratamatult arvestada suhteliselt suurte sajuhulkadega nii suvel kui ka talvel. Seetõttu on ülevalt lahtised rõdud ja terrassid üsna ebapraktilised, sest neid saab kasutada vaid hea ilma korral ja hooajaliselt.

Varikatus kaitseb välispindu vihma- ja lumehoogude eest, võimaldades nii era- kui ka kortermaja rõdu kasutada sajuse ilmaga. Soovides rohkem ilmastikukindlat rõdu, tasub lisaks varikatusele mõelda ka rõduklaaside paigaldamisele.

Nii on rõdu kindlustatud igast ilmakaarest ja korteri juurde tekib täiendav pind, mis on aastaringselt kasutatav hoiuruumi, pesukuivatamise koha või puhkenurgana.

Varikatusega sissekäik muudab välisukse esise kaunimaks ja praktilisemaks

Varikatus loob hoone sissekäigule kauni ja hoolitsetud ilme. Lisaks on varikatusel välisukse ees praktiline väärtus.

Varikatuse all saad mugavalt vihma eest varjus olla, nii kaua kuni võtmeid või uksekaarti otsid. Talvel hoiab varikatus ära jää ja lume pudenemise välisukse ette, mis muudab hoonesse sisenemise turvalisemaks. Varikatus pakub kaitset ka välisuksele ja fassaadi materjalile, vähendades sademetest tingitud kulumist.

Seetõttu on varikatused laialdaselt kasutusel nii büroohoonete, kortermajade kui ka eramajade esiuste ja peasissekäikude juures.

Milline varikatus valida?

Alumiiniumraamis varikatus on saanud standardiks kortermaja rõdudel, sest see on väga vastupidav. Tänu sellele, et konstruktsioon valmib keevisraamina ja mitte poltliidestega, on see suuteline kandma ka täielikult avatavaid rõduklaase, mida on võimalik tellida kas varikatusega koos või hiljem eraldiseisvalt.

Täisklaasist varikatused on levinud hoonete sissepääsude kohal. Ukseesise varikatuse valikul on üks olulisemaid tegureid turvalisus. Malmerki täisklaasvarikatuste turvalisuse tagavad vastupidavad klaasikinnitused ning õige paksusega lamineeritud ja karastatud klaas. Õige kalle tagab, et varikatusele ei koguneks lund, okkaid, puulehti ja sodi. Hooneesine klaasvarikatus paigaldatakse roostevabast terasest tõmbidega, mis muudab lahenduse veelgi tuulekindlamaks.

Kortermajale tasub tellida varikatused ühekorraga

Kortermaja varikatuste puhul on oluline, et majal säiliks ühtne välimus. Seepärast soovitame varikatused trepikodade ette tellida ja paigaldada ühekorraga. Samuti soovitame varikatused korraga tellida ülemiste korruste rõdude jaoks.

  • Suurema tellimuse puhul on võimalik pakkuda soodsamat hinda. 
  • Mitmele rõdule varikatust tellides hoiad kokku enda aega nii planeerimise kui ka paigaldamise arvelt.

Küsi pakkumist

Kui soovid rohkem infot varikatuste kohta või personaalset pakkumist, siis pöördu julgelt meie müügimeeskonna poole, kes aitab leida lahenduse, mis sobib kokku sinu hoone ja fassaadiga.

Malmerki varikatused on mõeldud paigaldamiseks seinast väljaulatuvate rõdude ja välisuste kohale. Kasutame ainult kvaliteetseid materjale ja kauakestvaid viimistlustehnoloogiaid. Paigaldame klaase ka olemasolevale katusekonstruktsioonile.

Ootame sind tutvuma näidistega meie kontoris (Valdeku 132, Tallinn ja Tähe 114, Tartu) igal tööpäeval kell 8.00-16.30. 

Võta meiega ühendust

Tagasi