• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Varikatuse ehitus tõstab hoone väärtust

Varikatuse ehitamine võib algselt tunduda küllaltki suur investeering ning ettevõtmine. Läbi tuleb kaaluda kõik võimalused ning nendest valida just endale sobivaim. Kindlasti on aga tegu väärt investeeringuga – näiteks klaasist varikatus pakub lisaks oma praktilisele olemusele ka palju silmailu. Klaasi elegantne õhulisus ja minimalistlik läbipaistvus muudab hoone välimuse luksuslikumaks ning seeläbi tõstab ka selle üleüldist väärtust. Peamiselt paigaldataksegi varikatuseid näiteks rõdude, terrasside ning ka talveaedade ja välisuste esiste kohale. Kui kehva ilm saabudes on terrassid sageli kaetud niiskuse, lume või mustusega, siis just varikatuse ehitus on lahendus sellele probleemile.

Varikatuste ehitus pakub mitmeid praktilisi eeliseid

Lisaks elegantsele välimusele lisab varikatuse rajamine juurde mitmekülgset ja praktilist lisaväärtust.

  • Kvaliteetsed ja stiilsed varjualused tõstavad hoone üldist väärtust. Kindlasti vähendavad varikatused sademete ja tuule mõjul seinte kulumist ning tänu sellele pikeneb välise fassaadi eluiga.  Samuti aitab klaasist varikatus välja tuua hoone õhulist ja avarat disaini. 
  • Varikatused ja paviljonid pakuvad kaitset liigse niiskuse ja sademete eest. Heitliku ilmastikuga piirkondades muutuvad nii rõdud ja terrassid vihma- või lumesaju korral küllaltki kasutuks pinnaks. Varikatuste poolt pakutav kaitse hoiab aga ära suuremad sademed. Alumiiniumraamiga varikatuse puhul on veel suureks eeliseks see, et nende külge on võimalik kinnitada rõdu- või terrassiklaasid. Varikatuse seinad muudavad rõdu või terrassi pinna aasta läbi kasutatavaks ja mugavaks lisaruumiks.

Varikatus büroohoonete või kaubamajade sissepääsude kohal pakub klientidele mugavust. Enamasti paigaldatakse uste esistele täisklaasvarikatuse lahendust. Taolise süsteemi eeliseks on just õhulisus ning kergesti hooldatavus. Kvaliteetne klaasist katus hoiab teie kliendid kuivana ning loob seeläbi teie ettevõttele lisaväärtust.

Alumiiniumraamisega varikatus

Põhiliseks eeliseks alumiiniumist raamiga klaasist varikatusel on just tema vastupidavus. Peamiselt kinnitatakse alumiiniumist raamisega varikatus just betoonseina külge ning parima kvaliteedi tagamiseks kasutame roostevabasid M8 messingankruid ning polte. Kindlasti on aga alumiiniumist raamiga katus võimalik paigaldada ka eraldiseisvalt erinevate materjalide külge (teras, alumiinium või puit). Keeviskonstruktsioonis kasutame tugevaid alumiiniumist neikkanttorusid, mis annavad katusele jäikuse ja vastupidavuse. Klaaside paksuseks on enamasti 6 mm või 8 mm. Kolmest küljest toetuspinnaga varjualune  peab vastu tugevatele sademetele ja ka kontaktile.

Täisklaasvarikatus

Peamiselt leiab see süsteem kasutust just hotellide, büroohoonete kui ka kortermajade sissepääsude kohal. Täisklaasist katus on oma olemuselt õhulisem ja avaram, mistõttu on selle lahenduse poolt otsustanud pigem minimalistliku ehituskunsti austajad. Täisklaasvarikatus on varustatud punktkinnituse süsteemiga, mis vähendab konstruktsiooni jäikust. Kasutusel on roostevabast terasest tõmbid, mis suurendavad varikatuse eluiga ning toetavad õhulisust. 

Telli oma varikatus terrassile või büroohoonele Malmerk Klaasiumist!

Kuna kasutame kõrge kvaliteediga materjale ja tipptasemel viimistlustehnoloogiat, on meie poolt pakutavad lahendused turvalised ning tõstavad oluliselt maja väärtust. Kuna varikatus pakub väga head kaitset raskete ilmastikuolude eest, pikeneb ka välisfassaadi eluiga.

Enne tellimist soovitame ka läbi lugeda meie kodulehel asuva artikkel „Milline varikatus sobib sinu majale?”.

Tagasi