• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Plaanis rõdude klaasimine? Eemalda kindlasti enne vanad raamid

Õismäe tee 125-131

Rõdude klaasimine on tänuväärne viis oma kodune elukeskkond mitmekülgsemaks muuta ning  talviseid küttearveid mõnevõrra vähendada. Klaasitud rõdu muudab ka n-ö nõukaaegsete paneelmajade lodžad stiililt ühtlasemaks ning ilusamaks.

Rõdude klaasimise protsess on iseenesest lihtne ja kiire ega sega oluliselt Sinu igapäevaseid toimetusi. Kuid on siiski mõned olulised nüansid, millele tasub tähelepanu pöörata. Selgitame neid allolevalt ka lähemalt.

4 asjaolu, mida rõdude klaasimisel arvesse võtta:

 • Kui Su rõdul on vanad raamid, tuleb need enne uute paigaldamist (isegi enne mõõtmist) kindlasti eemaldada. Malmerk seda teenust täna veel ei paku, kuid saad seda teha ka oma jõududega.

  Vanu raame on erinevaid: plastikust, metallist, puidust ja isegi pakettaknaid kasutatakse rõdude kinniehitamiseks. Pärast raamide eemaldamist, kui oleme teostanud mõõdistuse, anname ka omapoolse hinnangu rõdu materjali olukorrale. Näiteks on puidust raam sageli betooni rabedaks muutunud.

  NB! Kuna rõduklaasid valmistatakse vastavalt mõõtudele tellimustööna, tuleb arvestada sellega, et mõõdistusjärgsel ja paigalduseelsel perioodil on rõdu avatud. Seda seetõttu, et tellimuse täitmise aeg varieerub aasta lõikes vastavalt töös olevatele tellimustele.

 • Iga rõdu on eriline, mitte ükski ei ole eelmisega sarnane. Seda ka kortermajade puhul, mil korteriühistu tellib rõdude klaasimise kõikidele rõdudele. Iga rõdu tuleb eraldi mõõta, naabri mõõdud ei pruugi ühtida Sinu rõdu omadega.

 • Klaasitud rõdu ei saa kasutada eraldiseisva toana. Rõdu on siiski rõdu. Ühekordne klaas küll kaitseb tuule ja vihma ees, kuid ei ole mõeldud sooja hoidma. Seega ole ettevaatlik, mida Sa oma rõdul hoiad, sest väga tugeva tuule ja n-ö horisontaalselt paisuva vihma korral võib klaaspaneelide vahelt ka veidi vett rõdule sattuda.

 • Rõduklaaside paigaldamisel kuuluvad tihendid esialgse hinnapakkumise sisse. Tihendid pakuvad lisakaitset tuule eest ja takistavad suure vihma korral vee sattumist rõdule. Samaaegselt tagavad need ka piisava õhutuse, et rõdule ei koguneks niiskust ega hallitust.
Astangu 48, Tallinn

Rõdude klaasimine: mõned tehnilised andmed

Tegemist on väga minimalistliku ja kergesti käsitsetava tootega. Rõduklaaside süsteem koosneb kahest profiilist: ülemisest ja alumisest, mis on kinnitatud vastavalt lakke (viimasel korrusel varikatuse külge) ning rõdupiirdele.

Materjalina kasutame kvaliteetset ja vastupidavat alumiiniumit, mida on kerge hooldada.

Klaas on karastatud ning lihvitud servadega. Karastamine tähendab, et see on karastusahjus sulamispunktini kuumutatud ja siis maha jahutatud. Tänu antud protseduurile on karastatud klaas kordades tugevam kui tavaline klaas. Tänu sellele peavad rõduklaasid vastu ka muutlikele ilmastikutingimustele. Samuti on selle üks eeliseid see, et purunedes ei teki terava servaga klaasikilde, vaid klaas puruneb väikesteks tükkideks.

Rõdude klaasimine tagab kõrgema turvalisuse, kuna süsteem on varustatud lukuga.

Tutvu tehniliste andmetega täpsemalt siin ning loe läbi ka kasutus- ja hooldusjuhend.

Tartus rõduklaase tellides arvesta lisamõõdistusega

Malmerk Klaasiumi Tartu esinduses on rõdude klaasimisel kasutusel erinevad praktikad. Näiteks tehakse rõduklaaside ja veeplekkide mõõdistamist ning paigaldamist kahes erinevas etapis:

 1. Esmalt mõõdistatakse ja paigaldatakse rõduklaasid.
 2. Seejärel võetakse plekkide täpsed mõõdud. Seda ei ole võimalik varem teha, kuna tihti on rõdud lihtsalt liiga halvas seisus.

Tutvu meie projektidega Tartus ning loe ka rõduklaaside paigaldamise kohta Tallinnas.

Rõdude klaasimine äratas Sinus huvi? Võta meiega ühendust!

Tagasi