• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Talveaed leiab kasutust igal aastaajal

elegantne-talveaed-tallinnas

Talveaed on suurepärane koht, kus õues viibimist nautida iga ilmaga. Talveaia klaasist katus ja seinad tagavad, et vihm ja lumi ei pääse sisse ning väliala püsib aastaringselt korras. Loe lähemalt, mida talveaias sügisel ja talvel teha.

Mis on talveaed?

Talveaed on  maja külge rajatav juurdeehitis, millel on klaasist katus ja seinteks enamasti avatavad terrassiklaasid. Kõige sagedamini rajatakse talveaed privaatsesse tagaaeda või maja lõunaküljele, kuhu paistab õhtupäike. 

Talveaed tekitab puhvertsooni eluruumi ja õueala vahele ja sinna on mõnus astuda igal ajal, sest erinevalt avatud terrassist on talveaed alati kuiv ning vihma ja tuule eest kaitstud.

Mida teha talveaias sügisel ja talvel?

Talveaial on lõputult kasutusvõimalusi, seda ka külmade ja kehvade ilmadega, kui nina õue pista ei sooviks. Tänu klaasist seintele ja katusele ei piira talveaed kaunist vaadet hoovile. Külmal ajal saad talveaeda soojust luua soojuskiirguritega. Hubasust lisavad taimed, dekoratsioonid ja küünlad.

Õdusad kokkusaamised pere ja sõpradega
Mugavate õuetoolide ja söögilauakomplektidega saad talveaeda tekitada just sellise istumisala, kus on ühtemoodi mõnus nii pere kui ka sõpradega, nii talvel kui ka suvel.

Koht, kus kasvatada taimi
Talveaias võid kasvatada maitserohelist ja kõikvõimalikke ilutaimi. Näiteks võid talveaeda rajada täiesti eraldiseisva lopsaka roheala, mis kaunistab su kodu aasta läbi. Samuti saab talveaias talvitada suvetaimi, mis vajavad puhkeperioodil jahedamat õhku ja valgust, et need siis kevadel taas õue tõsta.

Sinu isiklik talve võlumaa
Jõulude ajal on talveaed hea koht, kuhu sisse seada enda ja laste rõõmuks üks tõeline talve võlumaa. Ehi talveaed kuuse ja jõuluteemaliste dekoratsioonidega. Vaadates klaasi tagant õues keerlevat lund, on talveaias ekstra mõnus talveõhtul sooja teed või glögi juua.

Väliköök ja grillinurk
Talveaeda saab kasutada ka väliköögina. Lisaks võid sisse seada aastaringse grillinurga, kus süüa valmistada ka talvel. Grillitud jõulupraad ja verivorst toob vaheldust traditsioonilisele ahjus valmistatud toidule. 

Milliseid lahendusi talveaia ehituseks kasutada?

Talveaia katuseks ja seinteks kasutatakse karastatud klaasi. Talveaia seinte puhul saab valida raamidega või raamideta lükandsüsteemi ja raamita voldiklahenduse vahel, mis kõik on lahtikäivad.

Raamidega lükandsüsteem avaneb külje peale lükates ning koosneb alumiiniumprofiilidest valmistatud moodulitest ja nende sisse paigutatud klaasidest. Raamideta lükand avaneb samamoodi, aga puuduvad vertikaalsed profiilid, tänu millele jääb tulemus veelgi õhulisem ja avaram. Raamatu põhimõttel avatav raamideta nn voldiksüsteem on ka ilma vertikaalsete profiilideta ning selle puhul on ava täies ulatuses avatav.

Mis on talveaia rajamise eeltingimused?

Talveaeda saab rajada maja küljele hoone juurdeehitisena, aga ka eraldiseisvana või lausa kahe maja vahele, et ühendada näiteks elu- ja saunamaja. Vaata videost!

Talveaia ehitus eeldab täisväärtusliku vundamendi iólemasolu. Kui vundamenti terrassi all ei ole, siis tuleb veel enne seinte ja katuse paigaldamist tegeleda korraliku aluspinna rajamisega.

Raja endale ilmastikukindel talveaed

Talveaial on palju erinevaid plusse. Kõige olulisem neist on aga see, et talveaed loob sinu maja juurde täiendava ilmastikukindla väliala. Talveaed leiab kasutust absoluutselt igal aastaajal. Nagu näha, on tegemist tõeliselt universaalse lahendusega, läbi mille oma kodus kasulikku pinda laiendada.

Malmerki talveaed valmib eritellimusena ja täpselt sinu majaga sobivate mõõtudega. Kui oled siiani vaid mõelnud talveaia peale, siis võta meiega ühendust. Kirjelda meile lühidalt oma ideed ja teeme sulle hinnapakkumise.

Talveaia orienteeruv valmimisaeg on ca 10 nädalat.

Võta meiega ühendust

Tagasi