• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassi piirded ja seinad

terrassi-piirded-eestis

Terrass võib olla tõeliselt nauditav paik koduses elus. Suvisel perioodil mõnusat hobitegevust või lõbusat ajaveetmist sõprade seltsis võib lugeda küll tõeliseks kvaliteetajaks. Avatud terrassid on suurepärased just nende avara olemuse pärast. Kahjuks on avatud lahendustel aga ka mitmeid ohte ja miinuseid. Kuigi enamik terrasse asub maapinna lähedal, on erilahendustena rajatud ka maapinnast oluliselt kõrgemal asuvaid terrasse. Selline kõrge ja piiramata aste võib kujutada ohtu näiteks väikestele lastele või koduloomadele. Kõrgusevahest tuleneva riski maandamiseks ehitataksegi terrassile spetsiaalne piire. 

Samuti on avatud terrasside puhul probleemiks Skandinaavia heitlik ilmastik – talvisel perioodil muutub terrass kasutuks pinnaks. Hea lahendus terrassi kaitsmisel sademete eest on paigaldada terrassile klaasist seinad ehk terrassiklaasid. Täies ulatuses kinniehitus muudab terrassi aasta läbi kasutatavaks ja mugavaks pinnaks. Malmerk Klaasium väljatöötatud terrassiklaaside süsteemi suureks eeliseks on see, et terrassi on võimalik lihtsa vaevaga ja täielikult tööriista vabalt avada.

Terrassi piirded

raamidega-terrassiklaasid-tartus

Terrassi piirded on leidnud suurt populaarsust just restoranide või kohvikute turvaliseks muutmisel. Välikohviku piire lisab klientidele mõnusama ja privaatsema olemise. Kui enamasti on terrassi piirded ehitatud puidust siis üha enam on hakatud vaatama alumiiniumi ja klaasi poole. Eelkõige on alumiiniumi ja klaasi kombinatsiooni eeliseks tugevus ja vastupidavus. Klaaspiirded annavad terrassile ka luksuslikku välimuse ning kasutajamugavuse, kuna alumiiniumist struktuur ei vaja suuremat hooldust.

Terrassi seinad

Kvaliteetne terrassiklaasimissüsteem kaitseb terrassi pinda ja mööblit kehva ilmastiku eest. Selline kaitse on suur lisaväärtus põhjamaises kliimas elavatele inimestele. Kui terrassi katus võib aidata kaitsta vertikaalsete sademete eest, siis tugeva tuulega horisontaalne vihm või lumi satub siiski terrassi pinnale ning talve saabudes muutub terrass kasutuskõlbmatuks. Klaasitud terrassi on aga võimalik kasutada aastaringselt. Sellist väärtuslikku lisapinda on võimalik näiteks kasutada ka hoiuruumina – seal on võimalik ohutult hoiustada jalgrattaid, õuegrilli või erinevaid spordivahendeid. Terrassiklaasid aitavad vähendada ka müra (Malmerk Klaasium testid andsid tulemuseks müra vähenemise kuni 10 – 14 dB võrra).
Loomingulise lahendusena oleme näinud ka olukordi, kus klaasitud terrassile on üles seatud kaunis ja avar kodukontor või hoopis õdus puhkepaik mediteerimiseks.

Raamidega vs raamideta lahendus

Raamidega terrassiklaasimissüsteem koosneb alumiiniumist struktuurist ja moodulite vahele paigaldatud klaasist. Selle süsteemi suureks eeliseks on tugevus ja vastupidavus. Raamidega lahendust peetakse luksuslikuks ja praktiliseks.

Raamideta terrassiklaasid on aga avarama olemusega. Nimelt kinnituvad selle süsteemi puhul klaasid ülemiste ja alumiste profiilide külge ning visuaalselt nähtav raamistik neil puudub. Naturaalset avarust hindavad inimesed on eelistanud just raamideta terrassiklaaside süsteemi. Terrasside kinniehitamine võib sageli kõlada hirmutavalt – kuid mõlemad lahendused lubavad lihtsa vaevaga terrassiklaasid täies ulatuses avada.

Vaata videoid süsteemi avamise kohta:

Raamidega lahendus:

Raamideta lahendus:

Kui oled otsustanud terrassi klaasimise kasuks – saada meile päring oma terrassi mõõtudega ja meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.

Tagasi