• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Terrassiklaasid KKK ehk mis inimesi huvitab?

Terrass on mõnus hubane koht, kus jahedal ning vihmasel sügisõhtul koos aurava teetassiga istuda. Kuna suvi on nüüd läbi ja kõik me otsime erinevaid viise, et sooja saada, siis pakume omalt poolt mõnusaks sügiseseks (ja miks mitte ka talviseks) lõõgastumiseks välja klaasitud veranda. Sellega seoses toome oma seekordses blogipostituses välja enamlevinud küsimused, mida terrassiklaaside kohta meilt aastate jooksul on küsitud. Küsija suu pihta ei lööda, ütleb tuntud Eesti vanasõna. Seega, ilma pikema jututa: terrassiklaasid KKK.

Terrassiklaasid KKK: the best of

Milliseid terrassiklaase Malmerk Klaasium pakub?

Meie valikus on raamideta ja raamidega terrassiklaasid. Klaaside puhul pakume kahte võimalust: karastatud kirkad või toonitud klaasid.

Raamid on valmistatud alumiiniumist, mis on väga vastupidav ja kergesti hooldatav materjal.

Lisaks on võimalik tellida juurde ka lukustussüsteem, et tagada oma kodule maksimaalne turvalisus.

Milline on saadaval olev värvivalik?

Kasutame vaid pulbervärve. See tähendab, et värvisegu on kokku segatud vaigust, kõvendist, täiteainest ja värvipigmendist. Tegemist on lahustivaba seguga.

Profiilide värvivalik on üsna lai. Vali endale meelepäraseim toon RAL-kataloogist. Ka klaase saab toonida. Valik on mitmekülgne, levinuimad on näiteks roheline, hall ja pronks.

NB! Vali klaasi ja profiili toon välja juba tellimisprotsessi käigus, sest hilisem toonimine on keeruline ja kulukas ettevõtmine. Ka lõpptulemus ei pruugi olla päris see, mis ehk Sul vaimusilmas ehk algselt oli.

Kas ja kui vastupidavad on terrassiklaasid Eesti ilmastikus?

Klaas on üks vastupidavamaid materjale ning paneb Eesti muutlikule kliimale väga hästi vastu. Klaas ei muuda oma värvi, talub hästi niiskust ega pleegi liigse valguse käes.

Lisaks on klaasi eluiga väga pikk ning see ei korrodeeru. Probleem, mis mitmeid teisi materjale aja jooksul kimbutama kipub. Sama kehtib ka alumiiniumist profiilidele, mida terrassiklaaside paigaldamisel kasutatakse.

Alumiinium peab ka meie kohati üsna karmides ilmastikutingimustes hästi vastu (kuni -50 kraadi!) ega vaja spetsiaalset hooldust.

Kui ohutud (või ohtlikud) on terrassiklaasid?

Tänu sellele, et tegemist on karastatud klaasiga, ei purune see õnneks väga kergesti. Ja kui see siiski mingil põhjusel peaks juhtuma, siis puruneb karastatud klaas pisikestest graanuliteks, mis ei ole ohtlikud. Raamideta lahenduse puhul on klaaside servad ka lihvitud.

Seega, võime kinnitada, et tegemist on turvalise valikuga. Ja seda isegi siis, kui lapsed klaasitud verandal mängivad ning kogemata klaasi mänguhoos purustavad.

Milline näeb välja terrassiklaaside hooldus?  

Klaasi kui materjali on väga kerge hooldada. Määrdunud klaasi puhastamiseks sobivad kõik kodused puhastusvahendid, lisaks on tarvis puhast vett ja seepi. Kirjutasime klaasveranda puhastusnippidest ka oma viimasel blogis.

Alumiiniumprofiilide puhastamiseks piisab samuti vaid niiskest lapist ja seebist või mõnest kodusest puhastusvahendist.

Kas terrassiklaase on võimalik ka ise paigaldada?

Ise tehtud hästi tehtud, nagu teadis vanarahvas öelda. See kehtib suures plaanis ka terrassiklaaside paigaldamise kohta.

Raamidega terrassiklaaside paigaldus ei ole keeruline ning seda on Sul endal võimalik peale toote valmimist üles seada.

Keerukam on aga raamideta lahendus, mis vajab varasemat sarnast kogemust või eelnevat väljaõpet. Soovitame igaks juhuks siiski spetsialistid appi kustuda.

Kui Sa ei leidnud siit vastuseid oma küsimustele, siis võta meiega ühendust! Mõtleme ühiselt ning lahendame kõik probleemid!

Tagasi