• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240

Terrassid

RAL colorsMilline on profiilide värvivalik?

Standardtoonid on valge RAL 9010. Põhitoonideks on veel tumepruun RAL 8019 ja tumehall RAL7024. Teised toonid on võimalik valida RAL-kataloogi alusel.

Kas lisaks läbipaistvale (kirkale) klaasile on võimalik kasutada ka toonklaase?

Jah, võimalik on kasutada ka erinevaid toonklaase (nt roheline, suitsuhall, sinine).

Kas terrassiklaase on võimalik ka hiljem toonida / kiletada?

Soovitame klaasi osas teha kohe tellides kindel otsus, sest hiljem toonimine/kiletamine on keeruline ja kulukas ettevõtmine ning lõpptulemus ei pruugi olla see, mida soovite.

Kas terrassiklaasid on soojapidavad?

Terrassiklaasid on toodetud ühekordsest klaasist ehk tegu on nn „külma“ süsteemiga, mis ei ole soojapidav.

Kuidas tuleb terrassiklaase hooldada?

Klaaside sise- ja välispinda saab pesta koduste klaasipuhastusvahenditega. Määrdunud profiile pesta kergelt niiske lapiga, mitte nühkida. Põrandal olevat profiili puhastada tolmust ja prahist tolmuimejaga vastavalt vajadusele.

Kas Teie poolt saab tellida ka terrassile/talveaiale vundamendi ning muid üldehituslikke töid?

Malmerk Klaasium üldjuhul ise terrassile/talveaiale vundamenti ei ehita. Eeldame, et kliendil on terrassiklaasidele/ talveaiale sobilik vundament (eelistatult betoonist) juba olemas. Kui veel ei ole, siis oskame soovitada koostööpartnereid, kes saavad nii vundamendi kui ka üldehituslike tööde juures abiks olla.

Milline peab olema terrassiklaaside kinnituspind?

Oluline on mõista kahe süsteemi kinnituse erinevust. Raamideta terrassiklaasid on rippsüsteem, mis tähendab, et kogu raskus (min 20…25 kg/m2) kinnitub ülemisele pinnale (lagi, varikatus), seega on oluline, et see oleks koormusele vastupidav. Raamidega terrassiklaaside puhul kandub kogu raskus põrandale, sest moodulid toetuvad alumisele profiilile, seega selle süsteemi puhul on vajalik, et põrand oleks vastavale koormusele sobilik ja vastupidav. Esmase hinnapakkumise sobivusel tuleb meister ka ise objektile, et võtta mõõdud ja hinnata kinnituspinna sobilikkust.

Mitu moodulit saab olla ühel terrassi küljel/ kui laiad klaasid on võimalik toota?

Mooduli maksimaalne laius saab olla 1500 mm, aga selle juures mängib rolli ka mooduli kõrgus. Oluline on, et moodulid liiga rasked ei oleks, sest vastasel korral on neid keeruline paigaldada. Samuti tuleb arvestada, et väga laiad moodulid võivad jätta läbikäidava ava väga kitsaks. Siinile saab paigaldada kuni 4 moodulit, seega maksimaalselt ühele terrassiküljele 8 moodulit, millest 4 avanevad terrassi ühte ja 4 teise äärde.

Kas sellised klaasid on lastele ohutud?

Terrassiklaaside puhul on tegemist karastatud klaasidega, mis ei purune kergesti. Seega kui laps peaks kogemata klaasi vastu jooksma/kukkuma, siis tõenäosus klaasi purunemiseks on väga väike. Juhul kui klaasiga peaks midagi juhtuma, siis karastatud klaas laguneb pisikestest graanuliteks ja ei ole lapsele ohtlik.

Kas klaase on võimalik ka lukustada?

Jah. Raamideta lahendusel on standardlukustus alumise riivi ja ülemise lapseluku näol. Alternatiivina on võimalik esimene klaas muuta klaasukseks lingiga lukustuse abil (võtmega).
Raamidega standardlahendusel lukustus puudub. Võimalik on kliendi soovil lisada, kas konkslukk (võtmega) või riivlukk.

Kas terrassiklaase on võimalik ka uputada?

Jah, nii raamidega kui ka raamideta süsteemi on võimalik uputada põrandasse. Terrassi põrandat/vundamenti planeerides tasuks juba ennetavalt mõelda, kas on soov terrassiklaaside alumine profiil uputada ja vajadusel küsida nõu meie spetsialistidelt.
Raamidega süsteemi 4-realine alumine profiil on ligikaudu ühe terrassilaua laiune ehk võimalusel saab ühe laua lihtsalt profiiliga asendada. Täpsem info profiilide laiuste ja uputamiseks vajaliku süvise kohta:

 • 2-realise siini laius 29 mm, uputamiseks vajalik süvistus 64 mm;
 • 3-realise siini laius 52 mm, uputamiseks vajalik süvistus 87 mm;
 • 4-realise siini laius 77 mm, uputamiseks vajalik süvistus 112 mm.

Kõikide juhtsiinide puhul on kõrgus 24 mm.

Kas ja kuidas on tagatud vee äravool profiilist, kui süsteem on uputatud?

Süsteemi alaprofiilis on vajalikud augud tehtud, et vesi profiilist välja saaks. Kuid selle eest, et vesi ka terrassilt välja pääseks, peab klient hoolt kandma ning vajalikud võimalused tekitama.

Kas lisaks terrassiklaasidele pakute ka varikatust?

Jah, meie käest on võimalik tellida ka varikatust terrassidele/ talveaedadele. Loe lisaks lehelt Talveaed.

Kas ma saan ise ka klaaside paigaldusega hakkama?

Raamidega terrassiklaaside paigaldus ei ole keeruline. Antud süsteemi puhul pakume võimalust kliendil edastada meile toote mõõdud ja toode ise paigaldada.
Raamideta terrassiklaaside puhul pakume toodet ilma paigalduseta vaid juhul, kui tellija on varasemalt analoogset süsteemi paigaldanud, sest see toode nõuab eelnevat paigaldamise väljaõpet.

Kumb teie süsteemidest (raamidega ja raamideta) on ilmastikule/ tuultele vastupidavam?

Mõlemad süsteemid on välja töötatud terrasside klaasimiseks ja on seega ilmastikule/ tuultele vastupidavad. Sellegi poolest on iga objekt erinev ja mõnel juhul võib üks süsteem olla Teie terrassile sobilikum kui teine. Soovitusi annavad meie müügiinimesed juba pakkumise tegemisel.

Mis infot on vaja esmase hinnapakkumise tegemiseks?

Kõige parem oleks, kui saadate meile foto või eskiisi koos mõõtudega, kus on vähemalt esmane nägemus, millist terrassi/talveaeda soovite.