• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

TOP3 nõuannet: rõdu renoveerimine

klaasitud-rõdu-kaitseb

Rõdud on nii era- kui ka kortermaja juures suureks lisaväärtuseks või isegi luksuseks. Mõnus, avar ja värske õhuga õueruum asub elutoast vaid mõne sammu kaugusel. Paraku käib rõdu omamisega kaasas ka mitmeid kohustusi ja esialgu mitte ilmnevaid probleeme. Näiteks saab avatud rõdu puhul liigse niiskuse poolt küllaltki kiiresti kahjustada rõdu mööbel. See tähendab, et tegelikult tekib rõdu toolidele, laudadele või taimedele hooajavälisel ajal vajadus ekstra kuiva lisaruumi järele. Samuti võib Eesti heitlikus kliimas kiirelt värskuse kaotada rõdu põrand ja seinad. Selles artiklis anname teile mitmeid kasulikke nõuandeid rõdu renoveerimiseks ja värskena hoidmiseks.

1. Kaardista ka kõige väiksemad vead ning siis alles tegutse

Värske ja särava välimusega rõdu saladus peitub kõige väiksemates detailides – kulumisjäljed seinal või kulunud värv põrandal võib ideaalse terviku küll täielikult ära rikkuda. Seega soovitame esmalt põhjalikult ära kaardistada ka kõige väiksemad vead, ning alles siis hakata reaalselt tegutsema. Sageli saab kergemad kulumisjäljed peita ära kerge värvimise või pahtlitööga ning kulukam ja ajamahukam töö ei olegi vajalik. Juhul kui rõdu vajab remonti, soovitame lugeda meie blogipostitust “Rõdu Remont – 4 head nippi ja nõuannet” .

2. Rõdu klaasimine hoiab eemal kahjustavad sademed

rõduklaasid-tallinna-piires

Rõdude klaasimine on põhjamaises kliimas üha enam populaarsust koguv trend. Peamiselt otsustatakse minna korter- või eramaja rõdu klaasimise teed just selle praktilisuse pärast. Kvaliteetne rõduklaaside süsteem aitab rõdu pinnalt ja mööblilt hoida eemal ebameeldivad sademed ja liigse niiskuse – rõduklaasid muudavad rõdu pinna kasutatavaks värske õhuga õueruumiks ka talvisel perioodil. Samuti ei vaja rõduklaaside taga asuv rõdumööbel enam spetsiaalset hoiuruumi hooajavälisel ajal. Malmerk Klaasiumi poolt väljatöötatud süsteem lubab vaid mõne minutiga klaasid ühele poole kokku viia ning rõdu ongi taaskord avatud. Rõdude klaasimist võib vaadata kui investeeringut enda kinnisvarasse, kuna klaasitud rõdu muudab maja välisfassaadi elegantsemaks ning seeläbi tõuseb ka selle üleüldine väärtus. Loe lähemalt rõduklaaside kohta siit.

3. Rõdu kujundamine eksootiliste taimede ja rohelusega loob rahustava keskkonna

Rõdu renoveerimine ei pea ilmtingimata olema suur, kulukas ja ajamahukas töö. Sageli piisab rõdu värskema väljanägemise saavutamiseks see kaunistada erinevate taimedega. Eksootilistest taimedest sobivad rõdule suurepäraselt palmid, viigipuud või näiteks monstera. Kõik need taimed vajavad rohkelt päikesevalgust ning annavad oma suure olemusega rõdule eksootilise ja võimsa efekti. Samuti on rõdu pind suurepärane paik hoopis köögiviljade kasvatamiseks. Vägagi levinud rõduköögiviljaks on tsillikaunad, kuna neid on lihtne kasvatada ning nad näevad kaunid välja. Kindlasti on populaarne rõduköögivili ka amplitomat, neid on võimalik edukalt kasvatada suurtes pottides või kastides. Rohelus teie rõdu pinnal ning sealsete taimede eest hoolitsemine mõjub rahustavalt ning võib sageli olla lahenduseks väsinud rõdu uuendamisel. 

Täpsemad tehnilised andmed rõduklaaside kohta leiad siit. Kui oled otsustanud rõdu klaasimise kasuks – saada meile päring oma rõdutüübi või mõõtudega ja meie spetsialistid võtavad sinuga ühendust.

Tagasi