• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
  • +372 6599 240
Tagasi

Rõduklaasid: millised on vajalikud eel- ja järeltööd?

Puuvilla 8, Tallinn

Rõduklaasid on üks lihtsamaid viise, et hoone väsinud välisilmele uut hingamist anda. Terviklikult klaasitud rõdud tõstavad nii maja miljööväärtuslikkust kui ka kinnisvara eest saadavat hinda. Lisaks on klaasitud rõdul mitmeid põnevaid kasutusvõimalusi.

Klaasitud rõdude väärtusest oleme mitmel korral kirjutanud. Välja võiks tuua näiteks asjaolu, et klaasitud rõdud muudavad hoone välisilme modernsemaks ja olulise nüansi, et rõduklaasid tõstavad elukeskkonna ilmet. Kirjutasime eraldi postituse ka rõduklaasidest Tartus.

Seekordses blogipostituses keskendume sellele, mida peab tegema enne rõduklaaside paigaldamist: mida tähendab vanade rõduraamide lammutus, mida sel puhul tegema peab ja millele tuleb tähelepanu pöörata. Lisaks vaatame miks on hea ja kuidas toimib rõduklaaside hooldus.   

Esimene samm on vanade raamide eemaldamine

Kui Sinu rõdul on vanad raamid, on esimeseks sammuks nende eemaldamine. Vanu raame on erinevaid: plastikust, metallist ja puidust. Ka pakettaknaid on aastate jooksul rõdude kinniehitamiseks kasutatud, need on sama tavalised kui vanad puidust või plastikust raamid. Tea, et vanad raamid tuleb aga kindlasti enne mõõtmist eemaldada.

Pärast seda, kui raamid on eemaldatud ja oleme rõdu üle mõõtnud, saame anda rõdu seisukorrale (vahel juhtub, et puidust raam on muutnud betooni rabedaks) ja eesootavatele töödele omapoolse hinnangu.

Paneelmajade puhul tasub ettevõtmisse kaasata kindlasti ka korteriühistu, kes aitab kogu ettevõtmist korraldada ja suunata. Kui kõik maja rõdud on ühtse stiili järgi ära klaasitud, muudab see hoone üldmulje terviklikumaks ja atraktiivsemaks.

Oma eluea lõpusirgel olevate nõukaaegsete majade puhul tuleks tellida ekspertiis, mis annab hinnangu, kas vanad rõdud tuleb renoveerida või otsida muid sobilikke lahendusi. Meie soovitus on kindlasti kaaluda terasraamide paigaldamist. Seda eelkõige ohutuse nimel. Loe selle teema kohta täpsemalt meie varasemast blogist.

NB! Kuna rõduklaasid valmistatakse vastavalt mõõtudele tellimustööna, tuleb arvestada sellega, et mõõdistusjärgsel ja paigalduseelsel perioodil on rõdu avatud. Seda seetõttu, et tellimuse täitmise aeg varieerub aasta lõikes vastavalt töös olevatele tellimustele. Hetkel on tarneaeg väga lühike, ca kuu aega. Loe sel teemal meie blogi.

Õismäe tee 118

Järjepidev hooldus tagab rõduklaaside pika eluea

Tootmise ja paigaldamise kvaliteet on klaasitud rõdude puhul rõhutamatagi oluline. Sama tähtis on ka rõduklaaside edasine hooldus. Seda selleks, et tagatud oleks toote võimalikult pikk eluiga ning maksimaalne ohutus.

Malmerk Klaasiumi rõdu- ja terrassiklaaside süsteem on välja töötatud nõnda, et see kestab aastakümneid. Kuna hoone konstruktsiooni vajuvad, tuleb hooldustöid teha regulaarselt. Esimese hoolduse peaks tegema hiljemalt kaks aastat pärast paigaldust ja seejärel iga kahe aasta järel.

Järjepidevad heakorratööd aitavad kaasa sellele, et rõduklaasid on kestvalt kvaliteetsed ja täidavad oma eesmärki maksimaalselt hästi.

NB! Rõduklaaside hooldus tuleb kindlasti plaani võtta siis, kui klaasid liiguvad raskelt või ei liigu üldse. Ära klaaside liigutamisel üleliigset jõudu kasuta, sest nõnda võivad mitmed plastikdetailid puruneda.

Hooldusteenus sisaldab:

  • Kinnitusvahendite ja liikuvate osade kontrollimist ja reguleerimist.
  • Vajaduse ja võimaluse korral osade asendamist.

Hoolduse täpne hind kujuneb pärast rõdu ülevaatust.

PS! Kui Sul on kodus rõduklaasid, mis on paigaldatud mõni teise ettevõtte poolt, siis tea, et pakume ka neile klaasidele hooldusteenust. Saame olla abiks näiteks klaaside reguleerimisel.

Kui Sul on vaja rõduklaase hooldada või soovid nõu rõduklaaside paigaldamise osas, siis võta meiega kindlasti ühendust!

Tagasi