• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240
Tagasi

Rõdu klaasimine – kui palju see maksab?

Rõdu klaasimine suurendab sinu kodu kasulikku pinda ja muudab rõdu aastaringselt kasutatavaks ruumiks. Raamideta rõduklaasid on praktiline ja tihti ainus lubatud lahendus rõdu klaasimiseks (enne paigaldamist tasub kooskõlasta oma korteriühistu ja/või linnaosavalitsusega). 

Raamideta rõduklaasid jäävad peaaegu märkamatuks ja ei muuda hoone välisilmet. Kõikide rõdude klaasimisega aga annab korterelamu fassaadile luksusliku väljanägemise. Samuti on raamideta rõduklaase lihtne kokku voltida ning soovi korral rõdu või lodžat lahtisena kasutada. 

Rõdule klaaside paigaldamine tõstab ka maja soojapidavust (vähendab soojakadu rõdu akende ja ukse kaudu) ning kaitseb rõdu sademete ja välise mustuse/tolmu eest. Tegemist on eluaegse investeeringuga. Aga kui palju maksab rõdu klaasimine ja paigaldamine?

Millest sõltub rõdu klaasimise hind?

Rõduklaasid 26Kui palju maksab rõdu klaasimine, sõltub eelkõige rõdu laiusest, kõrgusest  ja kujust ehk konkreetsele rõdule kuluvatest materjalidest: klaasist ja alumiiniumprofiilidest. Oluline on ka objekti keerukus, näiteks on sirget lodžat kergem paigaldada kui kaarjat või kahe nurgaga rõdu.

Lisaks mõõtudele ja rõdu kujule sõltub rõdu klaasimise maksumus veel järgmistest teguritest:

 • klaaside paksus – enamasti kasutatakse kortermajade rõdudel 6- või 8-millimeetrise läbimõõduga klaasi, terrassi klaasimisel aga 8- või 10-millimeetrise läbimõõduga klaase;
 • profiilide värv – kõik profiilid värvitakse RAL-pulbervärviga, kuid erinevatel värvidel on erinevad hinnaklassid (standardpakkumise värvid kuuluvad esimesse hinnaklassi, kuid on ka palju kalleimaid värve);
 • klaaside toon – üldjuhul kasutatakse kortermajade puhul läbipaistvat ehk kirgast klaasi. Kuid valikus on ka veel pronksikarva ja hallikas toonklaas;
 • veeplekkide vajadus – rõdude puhul on peaaegu alati vajalik paigaldada alumised veeplekid, ülemiste vajaduse otsustab meister objektil;
 • otsa- ja vahetihendite soov – võimalik on lisada ka otsa- ja vahetihendid. Erakliendi pakkumise puhul on tihendid Malmerk Klaasiumi puhul standardpakkumise osa ja alati juba hinnas, seega teiste hinnapakkumistega tutvudes kontrolli, kas tihendid on juba hinnas. Projektide puhul on iga pakkumine vastavalt kokkulepitule. 

Standardhind puudub rõdude erinevuse tõttu

Ainuüksi Tallinnas on üle 20 tüüprõdu mis kõik erinevad suuruse ja kuju poolest. Kuna rõdud erinevad palju nii laiuse, kõrguse kui ka kuju poolest siis ei ole ühtset hinda ning see arvutatakse välja vastavalt rõdule. Ei ole võimalik anda ruutmeetri hinda kuna m2 hind sõltub sellest kui kõrged või madalad on klaasid. 

Näiteks, sama klaasi paksuse puhul muutub kõrgemate klaaside puhul m2 hind hoopis odavamaks kuna alumiiniumi kulub m2 peale vähem. Samuti sõltub m2 hind sellest kui palju avanemisi on, kui palju rõdu nurkasid on, mis värvi profiile soovitakse ja ka sellest kui paksu klaasi 6, 8 või 10 mm kasutatakse. Iga rõdu on individuaalne ja rõduklaasid valmistatakse rätseplahendusena.

Millal on rõdu paigaldamine kõige soodsam?

Malmerk Klaasiumis teeme töid aastaringselt ning madalal hooajal on erinevaid kampaaniad mille raames pakume rõduklaasidele soodustust. Seega tasub hoida silma peal ja jälgida meie facebooki ning kodulehte

Kas korraga mitme rõdu tellimine on soodsam?

Üldjuhul vaid paari rõdu korraga tellimine materjalikulu ja paigaldustööde optimeerimise osas võitu ei anna. Küll aga rakenduvad hulgihinnad, kui klaasida korraga 10 või rohkem rõdu. Seega tasub kortermajas elades enne tellimuse sisse andmist ka naabritega ja korteriühistuga üle rääkida.

Millal selgub, kui palju maksab rõdu klaasimine?

Rõduklaaside hinnapäringu järel kliendilt saadud info põhjal saadame kliendile hiljemalt 2-3 tööpäeva jooksul esmase hinna indikatsiooni. Kui esmane hind sobib, siis lepime kokku sobiva mõõdistusaja millal meister saab tulla rõdu üle mõõta. Seejärel saame öelda täpse maksumuse. Rõduklaaside tellimise, valmistamise ja paigaldamise protsessi kohta saad lähemalt lugeda siit: rõduklaaside valmistamine ja paigaldamine.

Rõduklaasid 37Miks tasub üldse rõdu klaasida?

Pikas perspektiivis on üheks olulisemaks põhjuseks rõdu klaasida kindlasti (ehitusobjekti järgse) klaasimata rõdu edaspidine kaitse välismõjude eest. Ja seeläbi pikendada rõdu eluiga ning vähendada edaspidiseid kulutusi seoses rõdu hooldamise või renoveerimisega. 

Samuti, tänapäeval on paremaid viise valmistuda talveks, kui hoida elektriradikad nullis kuni lumi maas. Tark kortermaja elanik teadvustab, et klaasitud rõdu vähendab soojakadu. Oluline on, et rõdu klaasimine aitab vähendada nii teie isikliku korteri kui ka terve hoone temperatuuri soojakadu. Seega tasub selline investeering end pikas perspektiivis kindlasti ära.

Samuti, kuna meie ilmad on heitlikud siis ei saa rõdu vastavalt vajadusele kasutada ning seega rõdu klaasimine muudab rõdu igapäevase kasutamise mugavamaks. Rõdu klaasimine on hea nipp, et rõdust endale praktiline, turvaline ning pidevat kasutust leidev väärtuslik lisaruum tekitada!

Näiteks on klaasitud rõdul suurepärane lisaväärtus panipaiga näol. Kuna rõduklaasid hoiavad kinni suurema vihma ja lume siis saab klaasitud rõdul hoida aastaringselt mitte külmakartlike asju (nt jalgratas, lapsekäru jne). 

Samuti saab klaasitud rõdule ilma hirmu tundmata lasta oma koduloomi, ei pea kartma, et kassil tekiks huvi plehku panna. Ka väikelapse magama panemine kärusse on klaasitud rõdul mugav iga ilmaga. Lisaks on klaasitud rõdul tore niisama aega veeta. Siin on neli toredat üritust, mis aitavad linnakeskkonnas sõpradega ühiselt koos veedetavat aega veel rohkem nautida.  

 • Sõbrannade puhkepäeva brantš. Pole midagi vahvamat, kui ilusal päikesepaistelisel päeval koos sõbrannadega oma linnakorteri rõdul istuda ja pošeeritud mune, kolmnurkseid kurgi- ja lõhevõileibu, tassikooke ja muud head-paremat nautida. Joogiks paku lisaks kohvile või teele ka värskelt pressitud mahla, tervislikke smuutisid või – miks mitte – vallatut mimosat!
 • Lauamängumaratonid. Kõige lõbusamad sõpruskonna õhtud mööduvad ikka laua- või seltskonnamänge mängides!
 • Poiste sigari- ja viskiõhtud. Muidugi võib ka õlut, teed või karastusjooke juua ning sigareid üldse mitte suitsetada. Väga äge on ju ka niisama pokkerit mängida.
 • Kunstipäevakud. Ühiselt millegi loovaga tegelemine tugevdab sõprussuhteid ning kingib osalistele toredaid mälestusi. Ilusat päikeseloojangut klaasikese veini kõrvale on ikka päris nauditav vaadata ja veel lõõgastavam seda maalida. Või savist kausse voolida. Või sooja tekki mässituna rõdul istuda, linna helisid taustaks kuulata ning midagi toredat heegeldada.

Millega arvestada rõduklaaside tellimise puhul?

Rõdude klaasimise protsess on iseenesest lihtne ja kiire ega sega oluliselt Sinu igapäevaseid toimetusi. Kuid on siiski mõned olulised nüansid, millele tasub tähelepanu pöörata enne rõduklaaside tellimist. Selgitame neid allolevalt ka lähemalt.

Mida enne rõduklaasimise tellimist arvesse tasuks võtta?

Vanade raamide eemaldamine

Kui Su rõdul on vanad raamid ees, tuleb need enne uute paigaldamist juba enne mõõdistamist eemaldada. Vanu raame on erinevaid, kuid siiani on enim kasutatavad olnud plastikust ja puidust raamidega pakettaknad. Malmerk Klaasium pakub vanade rõduraamide lammutust ja utiliseermist ettemaksu alusel. 

Pärast raamide eemaldamist ja mõõtude võtmist, anname ka omapoolse hinnangu rõdu olukorrale. Üha enam on olukordi kus vanade raamide eemaldamisel ilmneb rõdude väga halb seisukord ning rõduklaase pole võimalik paigaldada. Sellisel juhul teavitame kindlasti klienti ja soovitame pöörduda ka korteriühistu poole, et paika panna rõdude saneerimise plaan

NB! Kuna rõduklaasid valmistatakse vastavalt mõõtudele tellimustööna, tuleb arvestada sellega, et mõõdistusjärgsel ja paigalduseelsel perioodil jääb rõdu avatuks

Amortiseerunud rõdupiirded

Kui juba rõdude klaasimiseks läheb, siis tasub jälgida ka rõdupiirete seisukorda ja hinnata, kas ka piirded vajaksid vahetamist. Rõdupiire peab olema turvaline ja praktiline ning sinna külge peab olema võimalik kinnitada rõduklaase. Väga amortiseerunud piirded võivad olla rõduklaaside jaoks ebasobivad ning ohtlikud. 

Uued rõdupiirded mitte ainult ei laienda rõdu kasutamise võimalusi (muutudes kulunud nurgast meeldivaks toakeseks) vaid on näiteks ka atraktiivne üürilistele ja ostjatele. Kena ja vastupidav fassaad lisab majale väärtust ning vähendab pikemas perspektiivis erinevaid kulusid. 

Loe lisaks: „4 märki sellest, et on aeg rõdupiirded välja vahetada”

Rõdu mõõtmine

Iga rõdu on eriline, mitte ükski ei ole eelmisega sarnane. Seda ka kortermajade puhul, mil korteriühistu tellib rõdude klaasimise kõikidele rõdudele. Iga rõdu tuleb eraldi mõõta, naabri mõõdud ei ühti üldjuhul Sinu rõdu omadega.

Ilma katuseta rõdu

Kui viimase korruse rõdudel puudub katus, tuleb nende klaasimiseks paigaldada alumiiniumraamis varikatus. Alumiiniumraamis varikatus peab vastu tuulele ja tormile ning hoiab hullemate ilmastikuolude eest. Kui kvaliteetsed rõduklaasid muudavad iga rõdu hubaseks puhkepaigaks, siis viimase korruse elanikel on varikatusega võimalik luua oma väike talveaed.

Hermeetiline mitte soojapidav süsteem

Raamideta klaasitud rõdu ei ole hermeetiline soojapidav süsteem! Seega ei ole see kindlasti mõeldud soojapidava toa pikendusena. Rõdu on rõdu! Seega peab olema ettevaatlik, mida Sa oma rõdul hoiad! Sest tugeva tuulega vihma puhul võib rõdule endiselt natuke vett sattuda ning kindlasti ei saa rõdul hoida talvel külmakartlike asju. 

Mõned tehnilised andmed

Tegemist on väga minimalistliku, kergesti hooldatava ja käsitletava tootega. Rõduklaaside süsteem koosneb ülemisest ja alumisest juhtprofiilist, mis on kinnitatud vastavalt lakke (viimasel korrusel varikatuse külge) ning rõdupiirdele. Profiilide külge kinnitatakse liigutatavad ja avatavad ühekordsed 6, 8 või 10 mm klaasid. 

Materjalina kasutame kvaliteetset ja vastupidavat alumiiniumit, mida on kerge hooldada. Klaas on karastatud ning lihvitud servadega. Karastamine tähendab, et see on karastusahjus sulamispunktini kuumutatud ja siis maha jahutatud. Tänu antud protseduurile on karastatud klaas kordades tugevam kui tavaline klaas. Tänu sellele peavad rõduklaasid vastu ka muutlikele ilmastikutingimustele. Samuti on selle üks eeliseid see, et purunedes ei teki terava servaga klaasikildusid, vaid klaas puruneb väikesteks graanuliteks

Kuna süsteem on lukustusega siis rõdude klaasimine tagab kõrgema turvalisuse

Tutvu tehniliste andmetega täpsemalt siin ning loe läbi ka kasutus- ja hooldusjuhend.

Tutvu meie projektidega Tartus ning loe ka rõduklaaside paigaldamise kohta Tallinnas.

Kui palju võiks maksta Sinu rõdu klaasimine? Võta meiega ühendust!

Tagasi