• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
Tagasi

4 nippi, et talveaed sobiks aja veetmiseks ka jahedal perioodil

talveaedTalveaiad on juba oma olemuselt väga hubased paigad. Aja mõnusaks veetmiseks just nagu loodud. Kuid seda siiski pigem soojemal ajal – kevadel, suvel ja varasügisel. Talvisel ajal paneb soe sealt aga üsna kiirelt plehku. Miks? Sest klassikaline talveaed ei pea valmistamisel kasutatud klaasmaterjali tõttu soojust kinni. Ja kuna jaanuariga algas meie piirkonnas kõige külmem aeg, siis panime kirja neli nippi, kuidas õdusas talveaias ka talvisel ajal sooja veidi enam hoida ja seal aega veeta.

Kuigi talveaed ei tundu esmapilgul ehk kõige mõnusam ruum, kus jahedal ajal olla, on sellel siiski mitmeid üllatavaid kasutusalasid. Näiteks saab seal kasvatada jahedamat kliimat eelistavaid taimi, teha joogat, majutada hoidiseid ja hobitarvikuid ning süüa karastavat hommiku-, lõuna või õhtusööki.

Kasulikud nipid, et talveaed oleks mõnus ka talvel:

 1. Kasuta elektrilist küttekeha. Ruumi soojendamiseks töötab hästi mõni elektriline küttekeha, näiteks radiaator või soojapuhur. Radiaatori saab vahetult enne või seal olemise ajaks sisse lülitada. Kui ruumi pind on üsna väike, teeb radiaator ära piisava töö, et seal soojades riietes saaks toimetada.

 2. Kasuta soojustust efektiivselt. Ära hoia radiaatorit pidevalt sees. Esiteks on see kulukas ning teiseks mõjuvaks põhjuseks on suur soojuskadu, sest klaas ei hoia sooja.

  NB! Kõige otstarbekam on hoida radiaator sees sel ajal, mil Sa talveaeda kasutad.

 3. Likvideeri igasugune tuuletõmme. Pidev tuuletõmme muudab talveaia (veelgi) jahedamaks ning see on üsna häiriv. Vaata üle, et kõik klaasivahed oleksid korralikult tihenditega suletud.

 4. Kasuta pleede ja sooje tekke, et katta talveaias olevat (jahedat) mööblit. Ikka selleks, et seal mõnusam istuda oleks!

NB! Kuna Malmerk Klaasiumi pakutavad talveaiad on valmistatud ühekordsest klaasist, on tegemist n-ö külma lahendusega. See tähendab, et päris lisatoana seda kasutada ei saa. Talveaeda on võimalik eelpool nimetatud nippide abil küll ajutiselt soojendada, kuid päris nii soojaks need siiski ei lähe, et seal päris kodurõivais toimetada saaks.

klaasist-talveaedMilliseid talveaedasid Malmerk pakub?

Talveaia konstruktsioon valmistatakse üldjuhul neljas erinevas mõõdus alumiiniumnelikanttorudest, mis muudavad talveaia väga vastupidavaks ning kergesti hooldatavaks. Värvitooni saad Sa valida ulatuslikust RAL-kataloogist ning katusekate on valmistatud karastatud klaasist.

Levinud praktika näitab, et talveaed ehitatakse maja külge, kuid seda saab paigaldada ka suuremat mõõtu veranda keskele. Valida on võimalik raamidega või raamideta lahenduse vahel ning klaasist seinu on võimalik avada ja eest lükata.

PS! Kui Sa pole veel 100-protsendiliselt veendunud, et vajad ühte mõnusat talveaeda, siis tea, et lisaboonusena vähendab talveaed maja soojakadusid ning seega küttekulusid, sest sein, kus paikneb talveaed, on tugeva tuule ja käredate külmade eest kaitstud.

Loe lisaks: meie vanemat blogi talveaia maagilisuse kohta ning tutvu klaasist ja plastikust lahenduste erinevustega.

Huvi korral võta meiega kindlasti ühendust!

Tagasi