• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
 • +372 6599 240

1320406614Milline on profiilide värvivalik?

Standardvärv on valge RAL 9010. Põhitoonideks on veel tumepruun RAL 8019 ja tumehall RAL7024. Teised toonid on võimalik valida RAL-kataloogi alusel. Plastdetailid on musta värvi.

Kas lisaks läbipaistvale klaasile on valikus veel teisi toone?

On võimalik kasutada järgmist liiki karastatud klaase:

 • 6, 8 & 10 mm kirgas klaas;
 • 6, 8 & 10 mm toonklaasi – pronks ja hall klaas (kõikvõimalikud erisused kirkast klaasist tuleks eelnevalt kooskõlastada KÜ või hoone haldajaga ja tuleb arvestada, et toonklaas rõdul muudab ruumid pimedamaks).

Kas vajan korteriühistu luba rõdu klaasimiseks?

Malmerk Klaasium soovitab kooskõlastada rõdu klaasimine kindlasti ka korteriühistu või haldajaga (kirjalikult). Kui sõlmime kliendiga lepingu, siis eeldame, et korterühistu nõusolek on kliendil olemas ja eraldi seda ei nõua.

Miks ei saa anda standardrõdu hinda?

Ainuüksi Lasnamäel on 7 erinevat standardset rõdu vanadel paneelmajadel. Selleks, et saaksime anda hinnangu rõdu maksumuse kohta, oleks vaja teada rõdu tüüpi (vt päringuvormi siit) või rõdu mõõte (laius ja kõrgus).

Kas on võimalik osta rõduklaase ka ilma paigalduseta?

Üldiselt pakume rõduklaase ilma paigalduseta vaid juhul, kui paigaldajal on varasem kogemus analoogse süsteemi paigaldamisega, kuna antud süsteemi paigaldus nõuab eelnevat koolitust ja väljaõpet.

Kas rõdu mõõdistuse eest peab eraldi tasuma?

Rõdu mõõdistuse eest eraldi tasu ei küsita. Üldjuhul teostame rõdu mõõdistuse alles siis, kui esmane hinnapakkumine on kliendile sobilik.

Kas saan tehingu eest tasuda ka teie kontoris?

Jah, kontoris on võimalik arveldada vaid sularahas. Võimalusel soovitame teha makse pangaülekandega.

Kas eemaldate ka vanu rõduraame?

Jah, pakume vanade rõduraamide lammutust ja utiliseerimist. Teenuse hind on alates 150 €.

Kas mõõdistajat saab kutsuda ka töövälisel ajal/ nädalavahetusel?

Mõõdistajad töötavad E-R 8.00-16.30. Erandjuhtudel teostame mõõdistusi kliendiga kokkulepitud töövälistel aegadel.

Kui pikk on rõduklaaside garantiiaeg?

Rõduklaaside garantiiperiood on 2 aastat.

Kui kaua rõduklaaside paigaldus aega võtab?

Iga rõdu on individuaalne ja seetõttu on rõduklaaside paigalduse aega on keeruline üheselt määratleda. Kui soovite teada Teie rõdule paigaldavate klaaside orienteeruvat paigaldusaega, siis küsige see üle müügiinimeselt või kui Teiega täpsemalt paigalduseks sobivat kuupäeva kokku lepitakse.

Millisel määral on rõdu kaitstud tuule ja vihma eest?

Klaasitud rõdu on suurel määral kaitstud ebasoodsate ilmastikuolude eest. Samas on klaasitud rõdu puhul oluline mõista, et raamideta klaasistuse näol ei ole tegemist hermeetilise lahendusega. Rõdu pikaajalisuse seisukohast on oluline, et klaasitud rõdul toimuks normaalne õhuvahetus, mis viiks rõdult välja niisket õhku. Õhuvahetuse normaalseks toimimiseks jäävad rõduklaasimissüsteemi ja paigalduspinna ning ka süsteemi omavaheliste komponentide vahele avavused, mille kaudu õhuvahetus toimib. Eelnevast tulenevalt on täiesti loomulik, et teatud ebasoodsate tingimuste kokkusattumisel (näiteks. tugev vihm ja tuul) võib rõdule ka mingil määral vett sattuda. Juhul kui soovite peale rõduklaaside paigaldust rõdu sisemust viimistleda, siis peaks eelpool mainituga kindlasti arvestama.

Kas klaaside vahesid saab ka millegagi sulgeda?

Tulenevalt rõduklaaside vertikaalsete raamide puudumisest võivad rõduklaasid tugevama tuule korral tekitada spetsiifilist heli. Tegemist ei ole rõduklaasi süsteemi puudusega vaid omadusega. Klaaside vahesid ei ole soovitatav koduste vahenditega sulgeda, püüdes muuta rõdu hermeetiliseks. Klaaside vahele  ja klaaside ning seina vahele paigaldamiseks on olemas spetsiaalsed tihendid (vahe- ja otsatihendid), mis aitavad muuta rõdu pisut rohkem tuule- ja vihmapidavamaks, kuid ei sulge rõdu hermeetiliselt. Vahe- ja otsatihendid on soovitatav eemaldada suvel, kuna pikaajaline otsene päikesevalgus muudab tihendid hapramaks.

Erakliendi standardpakkumises on tihendid üldiselt kirjeldatud ja kuuluvad hinna sisse. Tihendite puudumisel on võimalik meie kontorist ka hiljem juurde osta (tasumine arve alusel sularahas). Küsi pakkumist meie müügiesindajatelt.

Miks ei ole minu rõdul vahetihendeid?

Ärikliendi ja hulgipakkumiste korral ei ole tegemist standartprotsessi ega -pakkumisega, kuna iga projekti hinna koostamine on individuaalne. Pakkumiste ning kooskõlastuste faasis on tellijal võimalik vahe- ja otsatihendid projekti lisada.
Kuna antud osised on n-ö kulumaterjalid, ning neid peab ka paari kolme aasta tagant vahetama, on järjest levinum praktika projektide puhul jätta otsustusõigus lõpptarbijale. Otsa- ja vahetihendeid on võimalik osta Malmerk Klaasiumi esindustest Tallinnas ja Tartus ning alates 2021. aastast pakub Malmerk Klaasium ka hooldusteenust, mille käigus on võimalik tellida otsa- ja vahetihendite paigaldus tervele majale.

Kas rõduklaasid on soojapidavad?

Raamideta rõduklaasisüsteem koosneb külmadest alumiiniumprofiilidest ning nende vahel liikuvatest ühekordsetest klaasidest. Klaasitud rõdust ei saa sooja ruumi ja temperatuur rõdul ei vasta korteri sisetemperatuuriga.

Kui palju hoiavad klaasid kinni välismüra?

Rõduklaasid vähendavad tänavamüra pääsu rõdule keskmiselt 10 – 14 dB võrra. Testide tulemused helisumbuvuse osas: Rw = 20 dB (ISO140-4:1998, ISO717-1:2013); Dw = 10-14 dB (RIL192-2003). Maksimaalse rõduklaaside helisumbuvuse saavutamiseks peab olema viidud miinimumini siirdeheli levik teiste konstruktsioonide ja kommunikatsioonide kaudu. Loe lähemalt

Kas pakute ka rõduklaaside hooldust?

Jah, pakume hooldust meie poolt paigaldatud rõdu- ja terrassiklaasidele. Küsi pakkumist meie müügiesindajatelt.
Rõduklaaside hooldus tuleks kindlasti teostada juhul, kui klaasid mingil põhjusel liiguvad väga raskelt või ei liigu üldse. Oluline on klaaside liigutamisel jõudu mitte kasutada, sest selle tulemusel võivad puruneda mitmed plastikdetailid.

Pakume hooldust ka mitte meie poolt paigaldatud toodetele, sel juhul saame peamiselt abiks olla klaaside reguleerimisel, kui on vajalik ka komponentide vahetus, siis teiste süsteemide varuosi meil pakkuda ei ole.

1320232644Kuidas saab rõduklaase pesta?

Klaaside sise- ja välispinda saab pesta otse rõdult, kuna klaasi avamisel selle välispind jääb rõdule.
Pesemisvahendina võib kasutada koduseid klaasipuhastusvahendeid.

Milline on karastatud klaaside tugevus?

6 mm karastatud klaas puruneb 425 MPa survel aga tavaline karastamata klaas puruneb juba 150 MPa surve juures.

Kui suurele tuulekiirusele rõduklaasid vastu peavad?

Malmerk Klaasiumi rõduklaasid on katsetatud tuulekiirusele 55 m/s. Eesti rekord aastast 1969 on 48 m/s.

 • 13 m/s Tugev tuul
 • 24 m/s Torm
 • 32 m/s Orkaan (näiteks 2011. a suvetormi ajal oli Väike-Maarjas tuule kiirus 35 m/s)
 • 55 m/s Edukalt läbitud tuulekoormuse test

Kas konstruktsioonis on võimalik kasutada lamineeritud klaasi?

Ei ole. Meie poolt pakutavas süsteemis on võimalik kasutada ainult ühekordset karastatud klaasi.

Mitu klaasi saab avada maksimaalselt ühele rõdu küljele?

Ühele poole avanemisel optimaalne klaaside arv on 7, maksimaalne 9.

Miks kasutatakse rõduklaaside paigaldamisel montaaživahtu?

Mida vanem on maja / kõveramad seinad / laed, seda suurem on tõenäosus, et tuleb vahtu kasutada. Kuna rõduklaasid liiguvad ülaprofiilis rullikute peal, peab selleks, et rõduklaasid hästi töötaksid, nii ülemine kui alumine siin olema loodis. Lisaks ei tohi profiil “rulluma” hakata. Profiili fikseerimiseks kasutatakse tavaliselt montaaživahtu, see koos kiiludega fikseerib ära profiili asendi ja tagab selle, et rõduklaasid toimiksid ka aastate pärast. Lisaks aitab montaaživaht ära hoida vee, lume ja liiva sattumise rõdule tuule mõjul.
Montaaživahu katmiseks võib tellida lisaks katteplekid. Katteplekkide mõõdud saab reeglina võtta alles peale rõduklaaside paigaldust.

Kas rõduklaase on võimalik ka väljastpoolt avada? (Küsivad tihti esimese korruse elanikud, kes pelgavad „kutsumata külalisi“).

Rõduklaase ei ole võimalik avada väljastpoolt, sest need on seestpoolt lukustatud riivi ja lapselukuga. Samuti on klaasid rullikutega profiilis fikseeritud ja avanevad vaid sissepoole. Muud lisalukustust antud süsteemil ei ole ja see ei ole ka vajalik.

Minu rõdu asub viimasel korrusel. Kas minu rõdule on ka võimalik rõduklaase paigaldada?

Loomulikult saame ka Teie rõdule rõduklaasid paigaldada, aga eelnevalt tuleb rõdule paigaldada ka alumiiniumkeevisraamiga varikatus. Meie poolt pakutavad varikatused on välja töötatud selliselt, et nendele oleks hiljem võimalik paigaldada ka rõduklaasid. Varikatuste kohta loe lähemalt siit.