• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
Tagasi

Kumb on parem: klaasist talveaed või pigem plastikust?

klaasist-talveaedTaas on käes aeg korjata kokku suvine terrassimööbel ning alustada ettevalmistustega talviseks hooajaks. Enne suure lume (sest ega tali taeva jää) tulekut tasuks Sul kindlasti mõelda sellele, kuidas külmal ajal saaks argipäevastest tegemistest end välja lülitada ning kodustes tingimustes lõõgastuda. Üheks suurepäraseks võimaluseks on ehitada endale näiteks talveaed.

Talveaia boonused:

  • Talveaed on mõnus paik, kus Sa saad hommikul kohvitassi kõrvale uudiseid lugeda, õhtul mõne närvekõditava krimkaga aega veeta või nädalavahetustel koos terve perega pannkooke süüa.
  • Talveaias on võimalik kasvatada huvitavaid taimi ning hoiustada purkidesse villitud metsaande.
  • Seal saad Sa aurava teetassiga päeva sündmustele tagasi mõelda, uusi plaane teha ning lastele vahva mänguruumi luua. Võimalusi on tõepoolest mitmeid!

NB! Malmerki talveaed on n-ö külm lahendus. See tähendab, et tegemist ei ole soojustatud pinnaga, kus Sa saad eelpool mainitud tegevusi teha šortsides ja t-särgis. Kuid soovi korral saad Sa ruumi soojusallika abil soojustada. Näiteks radiaator või puhur.

Tutvu kindlasti talveaia erinevate stiilidega, kuid räägime nüüd täpsemalt materjalidest, millest talveaedasid valmistatakse. Nendeks on enamjaolt klaas ja plastik.

Põnev võrdlusmatš: klaas ja plastik

Vastupidavus

Klaasist katusega talveaed Plastikust katusega talveaed
Klaas on iseenesest väga vastupidav materjal. See peab vastu nii ajahambale kui igapäevatoimetuste pingele.

Klaas ei muuda värvi ega pleegi liigse valguse käes, materjal talub hästi ka niiskust.

Klaas säästab Sind korrosioonist, mis alalõpmata mitmeid teisi materjale kimbutama kipub.

Eelneva põhjal võiks väita, et klaas on pikema elueaga, kui plastik.

Plastik on materjalina samuti võrdlemisi vastupidav. See on purunemiskindel ning peab hästi vastu intensiivsele UV-kiirgusele. Kuigi aja jooksul mõjutab UV-kiirgus materjali värvust.

Kahjuks ei ole plastik nii vastupidav nagu seda on kvaliteetne klaas. Tegemist ei ole kindlasti pikaajalise lahendusega.

Plastik ei ole ka hinna poolest soodsam, sest materjalikadu on kõrge.

 

 

Praktilisus

Klaasist katusega talveaed Plastikust katusega talveaed
Klaas on kergesti hooldatav, puhastatav ja kauakestev materjal.

Klaas tuleb paigaldada spetsiaalsetele profiilidele, mistõttu on klaasist talveaed veidi keerukam ettevõtmine kui plastikust. Tulemus on aga seda väärt, kuna on veetihe ja pika elueaga.

Klaas on läbipaistev, mida plastik ei ole. Klaasist lahenduse puhul on saadaval lai värvivalik: kirgas, pronksjas, hall ja piimvalge ehk opaal.

Klaas on ajatu materjal, mis sobib pea iga hoone välisfassaadiga.

 

Plastik on esialgu üsna kergesti hooldatav, kuid muutub kiiresti kollakas-pruuniks ning läheb hallitama.

Samuti lähevad kihtplastiku kambrid kiiresti sodi ja sammalt täis ning nende puhastamine on keerukas ja aeganõudev protsess. Klaasi on tunduvalt lihtsam puhastada.

Plastik on ehitamise faasis vähenõudlikum, tänu sellele on plastikut võimalik paigaldada ilma spetsiaalprofiilideta otse katuse pinnale.

Samas tähendab see, et tegemist ei ole pikaajalise lahendusega, mis võib vajada 3-5 aasta tagant välja vahetamist.

Hooldatavus

Klaasist katusega talveaed Plastikust katusega talveaed
Klaas on väga vastupidav materjal. Klaas võib aastakümneid (isegi aastasadu) ajahambale vastu panna.

Klaasi on väga kerge ja odav puhastada. Selleks sobivad kõiksugused kodused puhastusvahendid või täiesti tavaline seebivesi.

 

Plastikut on küll veidi keerulisem puhastada kui klaasi, kuid see ei ole kindlasti midagi kaelamurdvat. Selleks on tarvis n-ö kangemat kraami kui pelgalt seep ja vesi.

Kuid nagu eelmise teema all välja toodud, siis on kihtplastiku puhastamine üsna keerukas ettevõtmine. Ise seda teha on tüütu ja raske, parem palgata asjatundjad või valida pigem klaasmaterjali kasuks.

Kergemaks puhastamiseks sobivad kõik tavalised majapidamises leiduvad puhastusspreid ning -geelid.

Nagu tabelist näha, siis on võrdlusmatši võitjaks ilmeksimatult klaasist talveaed. Seda võttes arvesse nii materjali vastupidavust, pikaealisust kui hooldamise kergust.

Tekkis soov ehitada endale hubane talveaed? Võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!

Tagasi