• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
Tagasi

Läbimõeldud talveaed aitab kevad-suvisest perioodist maksimumi võtta

talveaedNüüd ei ole enam küll kahtlust – kevad on käes ja ega see suvigi enam kaugel ole. Talveaed on huvitav, mitmekülgne ja samas ka väga praktiline võimalus kevad-suvine periood tõeliselt nauditavaks muuta. Toome seekordses postitusel välja mõned head nipid, kuidas oma talveaeda nõnda dekoreerida, et see aitaks Sul soojast ajast maksimumi võtta.

Talveaed on kui tänuväärne sõber, kes aitab erinevat masti sündmuseid (sünnipäevad, pulma vastuvõtt, lauamänguõhtud jms) korraldada ja pakub lisaks ka lõõgastumise võimalusi (jooga- ja meditatsioonituba, lugemisnurk, laste mängunurk jpm). Kuidas talveaed aga võimalikult hubaseks ja nauditavaks muuta?

5 nippi, kuidas talveaed hubaseks muuta:

 • Taimed muudavad iga ruumi elavaks. Taimed lisavad karakterit ja tekitavad mõnusa atmosfääri. Tee valik vastavalt oma talveaia suurusele ja sellele, mida Sa seal kõige enam teha soovid. Õnneks saab taimi ruumis ringi tõsta ja eest ära liigutada. Kindlasti võiks olla vähemalt üks suurem taim, nt mõni palmipuu, monstera jms, sest need mõjuvad majesteetlikult ja näevad efektsed välja. Lisaks ka erinevad väiksemad taimed, mida saab asetada nii kappidele kui ka põrandale. Vali temperatuuri kõikumisele hästi vastupidavad taimed.
 • Mööbel, mida saab vajadusel kokku panna või kerge vaevaga talveaiast ära liigutada. Talveaia üldine iseloom on tänu klaasitud pidadele kerge ja õhuline, seega ei sobi sinna n-ö “rasked” mööblitükid. Hea oleks kasutada heledaid värvitoone, see tõstab õhulisust veelgi enam esile. Mööblit ei tohiks liiga palju olla, vaid vajaliku esemed esemed, nt diivan, mõned toolid, riiul, väike kohvilaud vms.
 • Valgustid. Talveaed on lausa loodud selleks, et seal sumedatel suveõhtutel n-ö haldjatulukeste (inglise keeles fairy lights) valgel kallite inimestega mõnusalt aega veeta. Kasuta ka erineva suurusega laternaid, mida saan nii põrandale kui riiulile asetada. Huvitava disainiga põrandalambid on samuti hästi vahvad ja lisavad ruumile huvitavat karakterit. Valgustitele lisaks kasuta atmosfääri loomiseks ka erineva suuruse ja värvitooniga küünlaid.
 • Kangad ja sistustustekid. Erinäoliste kangastega abil saab talveaeda luua hubast ja ilmekat õhustikku. Riputa kangaid akende nii, et neid saaks huvitaval moel dekoratiivsete vahenditega (nöörid, traadid, oksad, paelad jms) osaliselt kinni siduda. Kasuta kangaid ka toolide ja diivanite kaunistamiseks. Sisustustekkidel on samuti praktiline roll. Kuna talveaed on n-ö külm lahendus ehk seal puudub isolatsioon ja sooja tootev küttekeha, siis saab sooje (ja ilusaid!) tekke jahedal õhtul üll võtta. Muul ajal teenivad need aga dekoratiivset eesmärki.
 • Detailidel on olulised, sest just need teevad ühest “tavalisest” talveaiast mõnusa talveaia. Õdusa paiga, mis vastab Sinu ja Su pere vajadustele ja soovidele. Olgu detailideks raamatud, lauamängud, laste mänguasjad, pildiraamid, ilusad vaasid, linikud, dekoratiivsed padjad või tekid – loo läbi nüansside just selline ruum, kus teil on pere ja lähedastega hea olla.

talveaedMilliseid talveaedasid pakub Malmerk Klaasium?

Kui Sul tekkis seda postitust lugedes palju häid ideid, kuid puudub talveaed, siis võta meiega ühendust ja telli oma maja või suvila juurde vahva talveaed.

NB! Praegu on just õige aeg endale kena talveaed tellida. Talveaia valmimise aeg on ca 10 nädalat (lahenduse kooskõlastus, lepingu sõlmimine ning tellimuse täitmise aeg), st aprillis tellitud talveaed saaks valmis suve keskpaigaks. Õnneks algab just siis see kõige magusam suvi, mis kestab sageli sügisesse välja!

Malmerk Klaasium pakub talveaedadeks ühekordse klaasiga n-ö külmasid lahendusi, mille seinteks on avatavad terrassiklaasid. Külm lahendus ei tähenda, et talveaed on koguaeg jahe, seal olemise ajaks on võimalik see veidi jahedamal ajal soojemaks muuta. Seda saab teha näiteks elektriradiaatorite ja soojapuhurite abil. Suvisel ajal sellepärast väga muretsema ei pea, sest päike kütab ruumi tänu klaasidele mõnusalt soojaks.

Mida talveaia puhul tuleks arvesse võtta:

 • Maja katusesarika suurim pikkus peaks jääma kolme ja nelja meetri vahele.
 • Talveaia raamkonstruktsioon on valmistatud peamiselt 50×50, 100×50, 150×50 ja 200×50 mm suurustest alumiinium-nelikanttorudest.
 • Pind viimistletakse pulbervärviga, mille saab välja valida RAL-kataloogi alusel.

Talveaiad on väga eriilmelised ja praktilised. Loe ka selle kohta, kuidas talveaiad talvise aja maagiliseks muudavad.

Kui Sa soovid endale hubast talveaeda, kus kevad-suvisel perioodil mõnusalt aega veeta, siis võta meiega ühendust!

Tagasi