• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
Tagasi

Milline võiks olla talveaed aastal 2018?

Milline võiks olla talveaed aastal 2018?Talveaedade ajalugu ulatub sajandite taha – juba 17. sajandil rajati kohti, kus kasvatada soojema kliimaga harjunud taimi ning mille arvelt oma eluruume laiendada. Selles osas ei ole sajandite jooksul suuri muudatusi olnud ja talveaedade peamised eesmärgid on jäänud samaks – täiendava kasuliku ruumi saamine ja talve talutavamaks muutmine. Seda nii maakohtades kui ka suuremates linnades.

Mõningaid talveaedade kaasaegseid trende

Talveaiad ei ole mingi erand kui teemaks on iga-aastased trendid. Siingi mõjutab mood paljusid ja miks mitte ka oma linnakodu talveaed viimase moe järgi sisustada?

  • Metallik ja peegel. Säravad ja peegeldavad pinnad on eriti sobivad just Eesti kliimasse, mil talv on valdavalt pime aeg. Suurel hulgal valgusel on kaamose ajal inimesele kindlasti turgutav mõju. Igati tänapäevane ja sobiv lahendus näiteks linnakeskkonda.
  • Maalähedased detailid. Tundub, et taas on möödas peenete nipsasjakeste aeg. Ka talveaeda võiks tuua robustseid ja jämedakoelisi materjale ning esemeid. Pealegi on sellel ka suur ühisosa eestlaste talupoja-minevikuga, ühendades mineviku tänapäevaga. Veel mõned seonduvad märksõnad – täispuit, punutised ja lapitööd!
  • Vastupidav mööbel. Lõppu ka pigem praktiline nõuanne – talveaias kasutatav mööbel võiks olla ilmastikukindel! Siis saab seda igal hetkel kas talveaias sees või õues kasutada ilma, et peaks kartma mööbli rikkumist.

Ühekordse klaasiga talveaia eeliseid

TalveaedMalmerk Klaasiumi pakutavad talveaiad valmivad ühekordse klaasiga süsteeme kasutades, mistõttu ei saa neid aastaringselt just igaks otstarbeks kasutada. Kuid on enam kui kindel, et iga talveaed lisab kodule võimalusi. Olgu temperatuur, milline tahes, talveaia seinad ja katus hoiavad eemal kõik vihma, lörtsi ja lume põhjustatud ebameeldivused.

Seega on alati olemas koht, kuhu toast astuda, kuid mis ei ole samas päris õues. Selline vaheetapp omab paljusid eeliseid (näiteks asjade ladustamise kohana) ja tegelikkuses aitab see “puhvrina” ka kodu tuulekülma eest kaitsta.

Jõulud ja talveaed!

Sarnaselt kogu talveajale kulub ka jõuluajal ära koht, kus päikesevalgust maksimaalselt ära kasutada. Seda võimalust pakuvad talveaedade klaasseinad ja -katused parimal viisil. Rõhutamata ei saa jätta sedagi, et just jahedama kliimaga talveaed on ideaalne koht jõulupuule – olgu tegemist potis kasvava puuga või kogu perega metsast toodud puuga, jõulukuusk säilib talveaias oluliselt paremini kui soojas toas.

Kui soovid oma linna- või maamaja juurde selliseid võimalusi pakkuvat kohta, kus lõõgastuda või erinevaid üritusi korraldada, võta ühendust Malmerk Klaasiumiga. Tee seda kodulehe kaudu, helista meile telefonil 6599 240 või saada e-kiri aadressile klaasium@malmerk.ee. Tagamaks seda, et sinu uus talveaed  2018. aastal kindlasti valmis saab, on peagi viimane aeg seda planeerima hakata.

Tagasi