• Eesti
  • English
  • Finnish
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Norwegian Bokmål
  • Russian
  • Swedish
Tagasi

Talveaiad muudavad Sinu talve veelgi maagilisemaks

TalveaedKuldne sügis on selleks korraks möödas, kuid ilus talveaeg on veel õnneks ees. Mis oleks, kui muuta eesootav kevad-talvine periood seekord tunduvalt maagilisemaks ning tellida endale hubane talveaed? Talveaiad pakuvad tänu oma olemusele hingesoojust ning on samaaegselt ka väga praktilised.

Talveaiad on Eestis viimastel aastatel populaarsust kogunud. Eelkõige just seetõttu, et need pakuvad siinses kliimas rohkem mänguruumi. Võtame tänase blogi fookusesse talveaiad, lumise ja rahuliku talveaja ning jõulud (tänavusteks jõuludeks talveaeda kahjuks enam valmis ei saa, kuid kõikideks järgnevateks küll!) ning vaatame, kuidas nendevaheline koostöö välja võiks näha.

NB! Kuna Malmerk Klaasiumi pakutavad talveaiad on valmistatud ühekordsest klaasist, on tegemist n-ö külma lahendusega. See tähendab, et päris lisatoana seda kasutada ei saa. Talveaeda on võimalik puhuri või radiaatori abil küll soojendada, kuid päris nii soojaks need siiski ei lähe, et seal kodurõivais toimetada saaks.

3 viisi, kuidas talveaiad Sinu jõuluaja paremaks teevad:

  1. Dekoratiivne element. Muuda talveaed oma isiklikuks talve võlumaaks! Kaunista see näiteks vahvate LED-tulukestega, kleebi klaasile kergesti eemaldatavaid jõulukaunistusi ja -kleepse ning sisusta see karmimatele tingimustele vastupidava mööbliga. Võid maha panna ka vaiba ning tõsta sinna jahedat mitte kartvad taimed. Näiteks jõulukuuse!
  2. Lõõgastumispaik. Kuna tegemist on külma lahendusega, siis pikalt talveaias aega veeta ei saa, kuid hommikused virgutavad kohvi- ning õhtused lõõgastavad teejoomised ei murra kellegi konti. Talveaiad on mõnus koht, kus jõuluhommikul mõtteid mõlgutada ning möödunud päevale või aastale tagasi vaadata.
  3. Peo- ja hoiuruum. Kui läheb nii nagu viimastel aastatel on läinud ja detsember krõbedat külma ei too, siis võib jõuluõhtu muretult talveaias mööda veeta. Tarvis läheb küll soojapuhuri või radiaatorite abi, kuid veidi ekstreemsemat kogemust otsivate jõuliste jaoks võib see täiesti põnev ja kahtlemata meeleilu pakkuv variant olla!

Muul ajal saad Sa jahedas ruumis näiteks oma hoidiseid, talispordivarustust jms hoida.

Lisaboonusena vähendab talveaed maja soojakadusid ning seega küttekulusid, sest sein, kus paikneb talveaed, on tugeva tuule ja käredate külmade eest kaitstud.

Talveaial on lihtne ning vastupidav konstruktsioon

TalveaiadTraditsiooniliselt ehitatakse talveaed maja külge. Kui Sul on suurem terrass, saab talveaia ka veranda keskele paigaldada.

Olenevalt isiklikust eelistusest saad Sa valida kas raamidega või raamideta lahenduse. Peamine erinevus on siin, et raamideta talveaed on tänu õhulisusele modernsema karakteriga. Klaasist seinu on võimalik ka avada ja eest lükata.

Katusesarika maksimaalne pikkus peaks jääma 3-4 meetri vahele. Talveaia konstruktsioon valmistatakse üldjuhul neljas erinevas mõõdus alumiiniumnelikanttorudest (50×50, 100×50, 150×50, 200×50), mis muudavad talveaia väga vastupidavaks ning kergesti hooldatavaks. Värvitooni saad Sa valida ulatuslikust RAL-kataloogist.

Katusekatteks kasutame karastatud klaasi, mida on soovi korral võimalik lamineerida. Klaas on vaieldamatult kõige kvaliteetsem ja vastupidavam materjal ning seda on kerge puhastada.

Loe lisaks, kas parem on klaasist või plastikust talveaed ning tutvu praktiliste nippidega, kuidas klaasi kõige parem puhastada on.

Kui Sul tekkis soov kevad-talvine periood sel aastal maagilisemaks muuta, siis võta meiega ühendust!

Tagasi