• Eesti
 • English
 • Finnish
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Norwegian Bokmål
 • Russian
 • Swedish
Tagasi

Ohutult uude aastasse: kõik varikatused korda!

Sügisesed ilmad annavad hoolega mõista, et ega jõulud ega uus aastagi enam väga kaugel ole. Kuid eks aega veel on selle kiire asjaga. Õnneks on aega ka korteriühistutel esitada Tallinna linnale taotlus, et kõik halvas seisukorras varikatused veel selle aastanumbri sees korda teha. Seega – kiirelt nüüd veel jalad kõhu alt välja!

Rõhku tuleks kindlasti pöörata sellele, et meetme kasutamisel on ka mõned piirangud. Näiteks saavad avalduse esitada vaid enne 1993. aastat ehitatud kortermajad. Meetme mõte on pakkuda ekspertiisitoetust ehitustehnilise olukorra hindamiseks ning enne 93ndat aastat ehitatud hoonetel on seda kõige enam tarvis.

Väljalõige toetust tutvustavast tekstist on järgmine: Toetus antakse pärast ekspertiisi teostamist ja selle andmise eesmärk on toetada linna elanike omaalgatust ja ühistegevust, juhtida tähelepanu vajadusele tagada rõdude ja varikatuste turvalisus ning selgitada välja rõdude ja varikatuste tehnoseisund.

Väärtus loob väärtust

Meie elukeskkond on väga oluline, ja seda mitte vaid ohutuse mõõtmes, vaid ka esteetilises. Kuidas nii? Lisaks turvalisusele, mis on ilmselgelt esmatähtis, on relevantne ka hoone üldmulje, sest see määrab muuhulgas kinnisvara hinna.

Varikatus on ka väga praktiline, kuna kaitseb tuule, vihma ja liigse päikesevalguse eest. Samadel tingimustel renoveeritud hoone lisab väärtust igale sealsele korterile ning hoonele üldiselt. Rääkimata sellest, et see on ka silmale hea vaadata.

Ühe ja sama stiili ning materjalivalikuga varikatused moodustavad harmoonilise terviku, mis tõstab nii hoone üldist kvaliteeti kui ka sealsete korterite kaalu konkurentsitihedal kinnisvaraturul.

Vaatame nüüd veidi lähemalt, millised varikatuste lahendused Malmerk Klaasiumi tooteportfellis on.

Millised varikatused Malmerki valikus on?

 1. Alumiiniumraamis varikatused. Kõikidest olemasolevatest materjalidest on klaas ja alumiinium ühed kõige vastupidavamad. Samuti on need kergesti hooldatavad ning näevad head ja maitsekad välja.

  Alumiiniumraamis varikatus sobib kortermajade väljaulatuvate rõdude kohale.

 2. Täisklaasist varikatus. Tegemist on väga õhulise lahendusega, kuna sellel puuduvad raamid. Täisklaasist varikatus sobib kombineerituna vanemate nõukaaegsete paneelmajadega, sest selle modernne ilme lisab hoone üldmuljele huvitavat nüanssi.

  Tõmbidel täisklaasist varikatus sobib välisuste kohale.

Soovitame toetust ja selle saamise korda kindlasti lähemalt uurida ning võimalusel oma avaldus kiiremas korras veel enne aasta lõppu teele saata.

Kui Sul tekkis küsimusi seoses varikatustega, siis võta meiega julgelt ühendust!

Tagasi